ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

1-4 maja - zapraszamy na majówkę w Ząbkowicach Śląskich

29.04.2014
Weekend majowy w Ząbkowicach Śląskich to atrakcyjna propozycja dla mieszkańców i gości - w programie m. in.: III Ząbkowicka Gala Piosenki Dance i Disco Polo, XI Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, Piknik Sportowy, Rodzinny Piknik Strażacki, wspólne grillowanie, nocne zwiedzanie Krzywej Wieży – zapraszamy wraz z całymi rodzinami do wspólnej zabawy!

Pierwszy dzień majówkowych atrakcji będzie niezapomniany zarówno dla wielbicieli sportów wysiłkowych jak i kochających taniec i zabawę do późnych godzin nocnych. Czwartek rozpoczniemy na sportowo – 1-go maja 2014 r. na Hali Słonecznej tradycyjnie podziwiać będzie można najsilniejszych mężczyzn podczas XI OTWARTYCH MISTRZOSTW ZĄBKOWIC ŚLĄSKICH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC.  Od godz, 18.00 zapraszamy – na trzecią z kolei Galę Piosenki Dance i Disco Polo. Wystąpią:

Agata Werner – wokalistka, frontmenka i autorka tekstów; wykonuje piosenki w stylu popowo-dance’owym. Aranżacje są nowoczesne i ciekawe, z przewagą elektroniki, czasami wzbogacone partiami gitarowymi czy saksofonem.

BRC - trzyosobowy dynamiczny zespół z bogatym doświadczeniem muzyczno-estradowym. Posiada  szeroki i niepowtarzalny repertuar muzyki tanecznej i rozrywkowej.

Scenic Romantic Fire Show – zespół z 20-letnim doświadczeniem scenicznym, występy wokalistów urozmaicane są żywiołowymi pokazami Fire Show.

2 maja na kompleksie boisk Orlik 2012 przy stadionie miejskim odbędzie się szereg gier, turniejów i zabaw rekreacyjnych przeznaczonych szczególnie dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. W programie m.in. turniej piłki nożnej, koszykówki, siatkówki itd. Na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek. Na stadionie kontynuowane będą sportowe rozgrywki - o Puchar Burmistrza w Turnieju Piłki Nożnej powalczą przedstawiciele grupy OLD-BOY. Szczegóły na  poniższych plakatach.

Dodatkowo 1 maja i 3 maja zapraszamy na nocne zwiedzanie Krzywej Wieży - w czwartek (1 maja) i sobotę (3 maja) od godziny 9:00 aż do północy. Cena za niezapomniany widok jaki czeka zwiedzających to 3 zł za bilet ulgowy oraz 6 zł za bilet normalny.

Na mieszkańców i turystów czekają też inne zabytki – zapraszamy!

Ceny biletów:

1)      Izba Pamiątek Regionalnych -  bilet normalny: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

2)      Szlak Frankensteina: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

3)      Ruiny Zamku: 4,00 zł; bilet ulgowy: 2,00 zł.

4)      Pakiet  -  Krzywa Wieża,  Izba Pamiątek Regionalnych, Szlak Frankensteina, Ruiny Zamku - bilet normalny: 14,00 zł; bilet ulgowy: 7,00 zł.

W niedzielę 4 maja z okazji Dnia Strażaka odbędzie się Strażacki Piknik Rodzinny w miejscowościach Olbrachcice Wielkie, Tarnów i Braszowice - moc atrakcji dla dzieci i dorosłych, pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, konkursy z nagrodami - nie może Was zabraknąć!

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.