ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

105 tys. zł na realizację projektu "Dziedzictwo pogranicza polsko - czeskiego podstawą współpracy miast partnerskich"

25.06.2012
Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis kwotę 105 000 złotych na realizację projektu "Dziedzictwo pogranicza polsko - czeskiego podstawą współpracy miast partnerskich", który ma na celu rozwój współpracy pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi, a partnerskim miastem Cerveny Kostelec.

Projekt trwać będzie od sierpnia 2012 roku do czerwca 2013 roku i składać się będzie z szeregu działań. Zaplanowano m.in. wspólne zawody sportowe, spotkania turystów, a przede wszystkim rekonstrukcję historycznej bitwy pod Ząbkowicami z 1335 roku.

Jest to już drugi projekt Gminy Ząbkowice Śląskie, który uzyskał pozytywną rekomendację Euroregionalnego Komitetu Sterującego. Od lutego tego roku realizowany jest projekt pn. "Poznajmy się - polsko - czeskie spotkania uczniów i nauczycieli".

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.