ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

150 dzieci z Gminy Ząbkowice Śląskie nauczy się pływać

07.05.2014
Gmina Ząbkowice Śląskie uczestniczy w programie powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać”, realizowanym przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Operatorem wojewódzkim programu jest Dolnośląska Federacja Sportu.

Projekt obejmuje organizację 10 zajęć (2 godziny lekcyjne) na krytych pływalniach dla 75 trzecioklasistów w roku szkolnym 2013/2014 oraz dla takiej samej liczby uczniów klas III w roku szkolnym 2014/2015.

Zajęcia realizowane będą w 5 grupach, każda z nich licząca po 15 osób (na jeden rok szkolny). Uczestnicy realizować będą treści programowe pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry. Program zawiera ćwiczenia oswajające z wodą oraz naukę podstawowych ruchów napędowych w środowisku wodnym.

 

Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim propozycja skorzystania z możliwości nabycia podstawowych umiejętności pływania, ale również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcenia do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i aktywnego stylu życia. 

 

Dolnośląska Federacja Sportu pokrywa w całości wydatki dotyczące projektu. Gmina zapewnia wkład rzeczowy w postaci opieki nad uczestnikami projektu w czasie transportu, zajęć na pływalni a także wypełnieniu wniosku i organizacji programu.

 

Zajęcia realizowane będą na krytych pływalniach w: Bielawie, Kłodzku i Strzelinie.

Program startuje już 12 maja.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.