ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

74. rocznica napaści wojsk sowieckich na Polskę

17.09.2013
W 74. rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich oraz szkół złożyli kwiaty i zapalili symboliczne znicze u stóp Pomnika Poległym za Ojczyznę na Placu Jana Pawła II w Ząbkowicach Śląskich, oddając tym samym hołd poległym na polach bitew i pomordowanym w obozach zagłady.

Dokładnie 74 lata temu - 17 września 1939 r. o godz. 4 rano łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.