ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

80 000 złotych na rzecz budownictwa socjalnego dla Gminy Ząbkowice Śląskie

02.05.2012
Gmina Ząbkowice Śląskie pozyskała 80 000 złotych w ramach otwartego konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej "Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego". Środki finansowe zostały przyznane tylko trzem jednostkom samorządu Województwa Dolnośląskiego - w tym właśnie naszej gminie.

Zadanie zaplanowano na dwa etapy realizowane przez dwa lata. W roku 2012 realizowany będzie cykl kursów dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie w zawodach: technolog robót wykończeniowych, monter instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej a także wybrane będą do remontu lokalne socjalne i zakupiony zostanie niezbędny sprzęt do przeprowadzenia prac. W roku 2013 zrealizowane będą prace adaptacyjno-remontowe w wybranych mieszkaniach socjalnych. Uczestnicy programu remontując mieszkania zdobędą doświadczenie zawodowe, które da im większe szanse w poszukiwaniu pracy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.