ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

84 ZIMOWY Rajd Ziemi Ząbkowickiej - XXII Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych

20.02.2013
Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej zorganizowało 84 Rajd Ziemi Ząbkowickiej – XXII Integracyjny Rajd dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 16 lutego 2013 r. Uczestniczyło w nim 258 osób, w tym 21 osób niepełnosprawnych i 29 dzieci w wieku 2-7 lat. Został pobity rekord frekwencji na rajdach zimowych. Główną atrakcją było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku oraz pobyt w Chwalisławiu.

W rajdzie udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół i placówek wychowawczych z terenu Powiatu Ząbkowickiego. Pod opieką przewodników sudeckich zdobywali atrakcje Złotego Stoku i zabytki Chwalisławia.

Komandor rajdu- Witold Barylak i przedstawiciel KPPolicji- Przemysław Worek zapoznali „rajdowiczów” z przepisami i regulaminami obowiązującymi na trasie. W Złotym Stoku uczestnicy rajdu zwiedzili sztolnię "Czarna" z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Z kopalni wyjechali słynnym Pomarańczowym Tramwajem. Następnie dotarli do wiejskiej świetlicy w Chwalisławiu – w miejscowości zwiedzono barokowy kościół św. Jakuba Starszego z XVIII w. 

Miłym akcentem była wizyta Burmistrza Marcina Orzeszka oraz Starosty Ząbkowickiego Romana Festera. Z okazji dwudziestoletniej działalności turystycznej Stowarzyszenia Inicjatyw na Rzecz Dzieci Ziemi Ząbkowickiej oraz piątej rocznicy organizacji integracyjnych rajdów dla osób niepełnosprawnych pan Starosta wręczył najbardziej pracowitym wolontariuszom (24) dyplomy z podziękowaniami.   

Podczas rajdu przeprowadzono konkursy, działał  punkt weryfikacyjny GOT a przy ognisku pieczono kiełbaski i wydawano herbatę. Po ogłoszeniu wyników konkursów wręczono dyplomy i  nagrody. Również wszyscy pozostali otrzymali pamiątkowe różne gadżety.

Wyniki konkursów: wyniki-konkursow-84-rajdu-ziemi-zabkowickiej.doc


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.