ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

90. urodziny Kardynała Henryka Gulbinowicza

15.10.2013
Delegacja z Ząbkowic Śląskich na czele z Burmistrzem Marcinem Orzeszkiem uczestniczyła w obchodach 90. rocznicy urodzin emerytowanego Metropolity Wrocławskiego Kardynała Henryka Gulbinowicza. Uroczysta Msza Święta była okazją do wyrażenia wdzięczności za X Jubileuszową Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Dlatego też na uroczystość przybyli pielgrzymi z całej diecezji świdnickiej. Wśród pielgrzymów nie zabrakło również tych z Grupy IV - Ziemi Ząbkowickiej.

Mszę św. dziękczynną odprawił sam Czcigodny Jubilat w obecności Biskupa Świdnickiego Ks. Ignacego Deca oraz biskupa pomocniczego Adama Bałabucha. Ks. Kardynał tryskał humorem i energią. Jego wewnętrzne ciepło bijące w zebranych i składających życzenia sprawiło, że spotkanie to miało nie tylko charakter modlitewno-pielgrzymkowy ale i niosło pewien ładunek emocjonalny.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.