ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Akademia z okazji 11 Listopada w ZOK-u

13.11.2012
Uczniowie z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śląskich oraz Szkoły Podstawowej nr 3 zorganizowali w dniu 12 listopada 2012 r. uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Tytułowym i scenicznym hasłem była „WOLNOŚĆ” – program artystyczny wzruszał i rozśmieszał.

W nastrój święta narodowego już na początku wprowadziła scenografia przygotowana specjalnie na tę okazję: polska flaga ułożona z kwiatów i krzyże z datami najważniejszych wydarzeń z tamtego okresu. Występy solo, wiersze i patriotyczne pieśni w wykonaniu uczniów budziły wielkie emocje. Całość akademii, oprócz doniosłego przewodniego tematu i najważniejszych wydarzeń historycznych, wyróżnił skecz kabaretowy zainspirowany wykonaniem numeru o tytule „Niebo” autorstwa Kabaretu „Neo-Nówki”.

Elementem wieńczącym całość był polonez zatańczony przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Akademia wywołała oklaski i owacje na stojąco. Uroczystą mowę wygłosił Pan Antoni Staruszkiewicz - reprezentant Związku Inwalidów Wojennych, który z rąk dzieci otrzymał bukiet kwiatów. Na koniec głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Raba, dziękując wszystkim za wspaniałą akademię i godne uczczenie Dnia Niepodległości.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.