ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Aktywni seniorzy w Gminie Ząbkowice Śląskie - konferencja

03.12.2012
„Rola władz samorządowych w promowaniu aktywności osób starszych – doświadczenia i perspektywy współpracy” – to temat konferencji, która odbyła się 1 grudnia 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z powiatów ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego.

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji zakończenia Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych
i Solidarności Międzypokoleniowej, ogłoszonego przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej roku 2012 Rokiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zgromadzeni wysłuchali wystąpień Prezesa ZUTW Pani Grażyny Kwiecińskiej, Senatora RP Stanisława Jurcewicza, Burmistrza Ząbkowic Śląskich – Marcina Orzeszka  oraz Starosty Ząbkowickiego Romana Festera.

Tematem konferencji były pomysły, działania i przedsięwzięcia podejmowane i planowane na rzecz osób starszych. Burmistrz Marcin Orzeszek przedstawił zorganizowane w 2012 roku wydarzenia z udziałem seniorów oraz omówił nowe inicjatywy i rozwiązania mające ułatwić funkcjonowanie w gminie naszym seniorom. Kolejno głos zabierali przedstawiciele uniwersytetów trzeciego wieku. Zwieńczeniem spotkania była wspólna dyskusja.

Konferencja ta pomyślana jest jako wydarzenie cykliczne, organizowane raz do roku, i będzie platformą wymiany doświadczeń uniwersytetu trzeciego wieku z władzami samorządowymi.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.