ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Aktywnie przeciw bezrobociu w Gminie Ząbkowice Śląskie

20.02.2014
W roku 2013 dzięki współpracy Gminy Ząbkowice Śląskie z Centrum Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczęto realizację projektu "Aktywni 15-64 w Gminie Ząbkowice Śląskie". Realizacja projektu nie była by możliwa gdyby nie pozyskane przez Gminę środki na ten cel w kwocie 395 450,00 złotych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt zakładał szkolenie zawodowe dla osób bezrobotnych z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie oraz pięciomiesięczne staże dla uczestników. Spośród zgłoszonych osób po spotkaniach z doradcą zawodowym zakwalifikowano do projektu 30 osób (15 kobiet i 15 mężczyzn). Szkolenia, w których uczestniczyli to Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej, Robotnik gospodarczy oraz Pracownik ochrony bez licencji. Szkolenia trwały 12 dni i składały się ze 100 godzin zajęć merytorycznych i praktycznych.

Po zakończeniu szkolenia staż w 2014 roku realizuje 13 osób. Jest to forma wsparcia dla osób, które mogą swoje umiejętności uzyskane w szkoleniu wykorzystać w praktyce. Staże trwać będą pięć miesięcy do czerwca.

Projekt realizowany przez Gminę Ząbkowice Śląskie bezpośrednio skierowany do osób bezrobotnych pozwolił osobom długotrwale pozostającym bez pracy na uzyskanie dodatkowych kwalifikacji zawodowych oraz otrzymanie wsparcia w postaci płatnego stażu zawodowego.  

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.