ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Projekt basenu w Ząbkowicach Śląskich już wybrany

22.09.2014
Znamy już projekt, według którego w Ząbkowicach Śląskich powstanie kryta pływalnia. W skład kompleksowego budynku, który powstanie na ul. Kusocińskiego, wejdą nie tylko pływalnia, basen rekreacyjny, jacuzzi i brodziki dla dzieci, ale również SPA, siłownia CARDIO oraz bar i kręgielnia. W części rekreacyjnej na wszystkich gości czekać będą zjeżdżalnie – 35 metrowa „cebula” oraz 63 metrowa Anakonda.

Krótki przewodnik po Ząbkowickiej pływalni:

PRZYZIEMIE:

Z holu głównego udajemy się do części podziemia, gdzie znajduje się 4-torowa kręgielnia. W jej skład wchodzi bar, kilkanaście miejsc siedzących, wypożyczalnia butów oraz toalety. Kręgielnia może funkcjonować niezależnie od całej pływalni dzięki niezależnemu wejściu. W przyziemiu znajdują się także wszystkie urządzenia techniczne kompleksu.

PARTER:

Główne wejście do pływalni umiejscowione jest od strony parkingu. Po wejściu do głównego hollu ujrzymy sklepik, kasy oraz miejsca wypoczynkowe. Obok kas zaczyna się zespół 16 przebieralni. Przebieralnie połączone są z halą zawierającą 240 szafek zamykanych w sposób elektroniczny. Jednorazowo z pływalni może korzystać 120 osób.

Po przejściu przez strefę pryszniców udajemy się do hali basenowej, która składa się z basenu o wymiarach 25m x 12, 5m oraz głębokości od 1, 2 m do 1, 8m, basenu rekreacyjno-rehabilitacyjnego, lądowiska ze zjeżdżalni, dwóch wanien do hydromasażu jacuzzi oraz z dwupoziomowego brodzika dla dzieci. Wszystkie niecki naszego basenu wykonane będą w najnowszej i aktualnie najlepszej technologii - ze stali nierdzewnej.

Basen rekreacyjno-rehabilitacyjny będzie zawierał przyrządy do masowania karku, grzbietu, nóg. Wszystkie urządzenia będą znajdować się w wodzie, w ścianach basenu lub w jego dnie. Dodatkową atrakcją tej części basenu będą dwie wanny z hydromasażem jacuzzi dla 6 osób.

Największą atrakcją kompleksu będą dwie zjeżdżalnie, 35 metrowa „cebula” oraz 63 metrowa Anakonda. W pobliżu brodzika będzie znajdować się pokój dla matki z dzieckiem. Obsługa basenu (ratownicy, basenowi, trenerzy) będą posiadać wyposażone pomieszczenia służbowe dla udzielenia pierwszej pomocy i pokój socjalny.

PIERWSZE PIĘTRO:

Z holu na pierwsze piętro prowadzi klatka schodowa, obok której będzie winda dla osób niepełnosprawnych. Znajdują się tutaj pomieszczenia siłowni CARDIO, strefy SPA, groty solnej, baru z trybunami oraz pomieszczenia biurowe.

W części SPA będziemy mogli skorzystać z 3 rodzajów saun (fińskiej, parowej oraz fińskiej ziołowej). Dla schłodzenia się wykorzystamy prysznice. W SPA będzie znajdować się również pomieszczenie z łóżkiem do wykonywania masażu ręcznego. Szczególnie dla dzieci i młodzieży przydatna będzie posiadająca mikroklimat nadmorski grota solna. 

Siłownia CARDIO w kształcie litery „L” znajdować się będzie kilkanaście przyrządów  – bieżnie, rowerki, orbitreki, wioślarze i inne. Bar z podstawowymi daniami ciepłymi oraz napojami zajmuje centralne miejsce tej kondygnacji, będzie on sąsiadował z 34 miejscową trybuną. W skład części biurowej wchodzą 3 pomieszczenia.

DRUGIE PIĘTRO:

Na części dachu znajdować się będzie tzw. otwarta sala gimnastyczna. Będzie to ogrodzony fragment dachu, na którym będą mogły odbywać się zajęcia sportowe oraz uroczystości okolicznościowe. Będzie stanowił on dodatkową atrakcję, jako punkt widokowy ma miasto i okolicę.

Technologia

W kompleksie klimatyzowane będą pomieszczenia: SPA, siłowni CARDIO oraz baru. Każda strefa basenu posiada toalety dla osób niepełnosprawnych oraz windę dostępną na wszystkich poziomach.

Pływalnia będzie posiadała bardzo nowoczesną technologię oczyszczania wody. Co ważne nie doświadczymy nieprzyjemnego zapachu chloru, gdyż będzie on produkowany na miejscu metodą elektrolizy membranowej. Surowcem do produkcji będzie sól kuchenna. Dodatkowo nad czystością wody będą czuwać baterie filtrów wielowarstwowych oraz urządzenia do dezynfekcji UV. Te wszystkie urządzenia zapewnią bardzo czystą, krystaliczną wodę.

 

RZUTY

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.