ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Baśń o Krzywej Wieży - premiera w ZOK-u

22.10.2012
Rozrywkowo, z morałem i nutką historii – tak można określić sztukę wystawioną w dniu 21 października 2012 r. na deskach sceny Ząbkowickiego Ośrodka Kultury przez aktorów Stowarzyszenia Animatorów Kultury. „Baśń o Krzywej Wieży, Diabelskim Łowcy i Anielskim Wysłanniku” ujęła widzów oryginalną fabułą i pełną humorystycznych wątków akcją.

Premiera sztuki ściągnęła liczną publiczność, która nie mogła narzekać na nudę. Główne postacie: anioł i diabeł – alegorie dobra i zła, dynamicznie rozwijały akcję na scenie, wprowadzając humorystyczne wątki związane z historią miasta. Jak to w baśniach bywa, dzięki przebiegłej anielicy, historia zakończyła się szczęśliwie i w Ząbkowicach Śląskich zapanowała miłość i pokój wśród wszystkich mieszkańców. Pamiątką poczynań anielicy i diabła pozostała krzywa wieża...

Autorem sztuki jest Violetta Narwojsz. Całość wyreżyserował Stanisław Susz, scenografię zaś przygotował Michał Rudnicki. W anielskiego wysłannika wcieliła się Anna Grabowska, Diabelskiego Łowcę odegrał zaś Mariusz Chmielowiec. Dodatkowo sztukę ubarwił występ Bardeckich Szczudlarzy, którzy wcielili się w podatnych na wpływy diabła mieszkańców.

W pozostałych rolach wystąpili:

Bożena Bogaczyńska-Adach
Maja Chudzikowska
Krzysztof Cwynar
Anna Michałek
Helena Kozłowska
Violetta Narwojsz
Bartłomiej Smarżyk
Paweł Stelmach
Stanisław Susz
Janusz Dawidowicz
oraz aktorzy Teatru Prawdziwego i aktorzy Teatru Zamku Frankenstein:
Włodzimierz Butryn
Katarzyna Butryn
Zuzanna Butryn
Jagoda Pazdioara
Agnieszka Bartosz
Szymon Cieśla
Mariusz Jarosz
Michał Andruszewski

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.