ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Bezpłatne szkolenia dla pracowników branży turystycznej

16.05.2012
Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w projekcie „Inwestujmy w turystykę - specjalistyczne szkolenia dla pracowników branży turystycznej” .

Proponowane sa szkolenia w zakresie:
a) kucharz -
szkolenie umożliwi doskonalenie umiejętności z zakresu sporządzania potraw, doboru surowców, sposobu wykańczania potraw i dekorowania. Zajęcia będą prowadzone w formie ćwiczeń, pokazów i mini wykładów.
b) kelner -
udział w kursie pozwoli wyposażyć uczestników w kompetencje i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie kelnera. Program kursu obejmie technologie gastronomiczną, obsługę konsumenta, towaroznawstwo napojów, enologię.
c) somelier -
kurs przeznaczony dla kelnerów , których obowiązkiem jest opieka nad kartą win oraz dla osób aspirujących do stanowiska someliera . Program kursu obejmie sposoby produkcji poszczególnych rodzajów win, słownictwo winiarskie, regiony produkcji i najważniejsze odmiany winorośli na świecie .
d) kiper -
celem szkolenia jest nauczenie metod degustacji. Program kursu obejmie określenie zdolności rozpoznawania czterech podstawowych jakości smaku tj. słodkiego, słonego, gorzkiego i kwaśnego. Określenie progów wrażliwości smakowej, określenie wrażliwości węchowej.
e) barman -
udział w kursie pozwoli wyposażyć uczestników w kompetencje i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie barmana. Program kursu obejmie historię i charakterystykę napojów mieszanych , organizację baru , techniki mieszania napojów gorących, zimnych oraz miksowania coctaili.
f) animator czasu wolnego -
udział w szkoleniu pozwoli wyposażyć uczestników w kompetencje i umiejętności niezbędne w podjęciu pracy polegającej na organizowaniu czasu wolnego zarówno dorosłym jak i dzieciom (w tzw. salach zabaw). Program kursu obejmuje animacja czasu wolnego , animacja sportowa PR w pracy animatora czasu wolnego, autoprezentacja, trening antystresowy w zawodzie animatora.
g) social media -
udział w kursie pozwoli wyposażyć uczestników w umiejętności niezbędne w wykorzystaniu portali społecznościowych, blogów itp. do prowadzenia taniej promocji firmy. Program kursu obejmie promocję firmy w facebook , blogach, mikroblogach, forach oraz e-publik relations w internecie, a także praktyczne wykorzystanie portali społecznościowych w marketingu i reklamie.

Kto może wziąć udział? Każda osoba, która  spełnia  następujące warunki:

  • Jest  pełnoletnia
  • Jest  zatrudniona  na podstawie umowy o pracę w branży turystycznej
  • Posiadająca wykształcenie co najwyżej średnie

Informacje i zgłoszenia :
www.inwestujemywturystyke.pl


Biuro projektu

Dolnośląska Organizacja Turystyczna
ul. Świdnicka 44|
50-027 Wrocław
Tel. 71 793 97 22

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.