ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Bezpłatne zajęcia językowe dla przedszkolaków

31.10.2013
Od 4 listopada 2013 r. w ramach zajęć dodatkowych we wszystkich przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Ząbkowice Śląskie zostanie wprowadzona nauka języka angielskiego.

 

Dodatkowymi bezpłatnymi zajęciami językowymi objęte zostaną wszystkie dzieci powyżej 3 roku życia, których rodzice/opiekunowie nie wniosą sprzeciwu w związku z ich realizacją.  

Wprowadzenie bezpłatnych zajęć do gminnych przedszkoli burmistrz Marcin Orzeszek uzasadnił następująco:

„Bezpłatne zajęcia językowe dla przedszkolaków są kolejnym elementem bardzo istotnej dla mnie  polityki prorodzinnej i podnoszenia poziomu edukacji w naszej gminie. Przypomnę, że projektami, które już realizujemy są m.in.:

  • Zapewnienie naszym najmłodszym mieszkańcom odpowiedniej ilości miejsc w publicznych przedszkolach, w których w bieżącym roku szkolnym dostępnych jest 837 miejsc. W tym 783 miejsca dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz 54 dla dzieci w wieku żłobkowym.
  • Zapewnienie jednych z najniższych w regionie cen obiadów w szkołach, które w bieżącym roku szkolnym wynoszą 3,20 zł dla ucznia oraz cen całodziennego wyżywienia w przedszkolach, które wynoszą 5,00 zł.
  • Budowa placów zabaw w każdej placówce; w ostatnich dwóch latach korzystając z programu „Radosna Szkoła” Gmina Zabkowice Śląskie wybudowała przy wszystkich szkołach podstawowych nowe place zabaw dla dzieci, a obecnie przygotowujemy się do rozpoczęcia projektu, którego celem będzie wybudowanie placów zabaw przy wszystkich publicznych przedszkolach Gminy Ząbkowice Śląskie.
  • Profilowanie gimnazjów. Od bieżącego roku szkolnego Gimnazjum Publiczne nr 1 profilowane jest w trzech kierunkach: matematycznym, dziennikarskim oraz sportowym, natomiast w Gimnazjum Publicznym nr 2 dodatkowe godziny lekcyjne przeznaczone zostały na naukę języków obcych: angielskiego i niemieckiego.”

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.