ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Biegi o statuetkę Krzywej Wieży

19.07.2012
Ponad 50 uczestników wzięło udział w biegach o statuetkę Krzywej Wieży. W sobotę pod najsłynniejszym zabytkiem Ząbkowic Śląskich już od godziny 9:00 zbierali się chętni do wyścigu.

Najszybciej trasę spod kościoła p.w. św. Anny, poprzez ruiny zamku i z powrotem pokonali:  wśród dziewczyn Marta Kanarek, która wyprzedziła Sandrę Szewczak i Natalię Nowosad.
Natomiast kategoria chłopców padła łupem Dawida Rychtera, który okazał się szybszy od Mateusza Szczepanika i Krzysztofa Boksy. W kategirii senior zwyciężył burmistrz Marcin Orzeszek tuż za nim uplasowali się Dominik Fester i Ewa Hozner.

Sam bieg nie był łatwy gdyż prowadził nierówną nawierzchnią z ostrymi zakrętami, stromymi zbiegami i podbiegami schodami. Wszyscy jednak szczęśliwie dobiegli do mety, a nad ich bezpieczeństwem czuwał Jerzy Piotrowski, któremu OSiR składa serdeczne podziękowania. Podziękowania kierowane są również w stronę Witolda Wiśniewskiego, który okazał się  bezkonkurencyjnym spikerem.

tekst i fot. OSiR

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.