ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Biesiada Wielkanocna" w Tarnowie

16.04.2012
Wielkanoc to pisanki, palmy i baranek, to wspólne rodzinne spotkania. Uroczystości wielkanocne poprzedzone są Niedzielę Palmową, ustanowioną na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Do rodzinnego świętowania a zwłaszcza do tradycji palm wielkanocnych jak i Wieczerzy Pańskiej nawiązała "Biesiada Wielkanocna", która odbyła się w sobotę - 14 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Tarnowie.

Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna i ciepła. Przybyłych gości poczęstowano tradycyjnym żurem z białą kiełbasą oraz słodkimi wypiekami.

W programie zaplanowano: konkurs palm wielkanocnych, wystawę palm wielkanocnych, występy zespołów śpiewaczych Kół Gospodyń Wiejskich, widowisko poetycko-muzyczne w wykonaniu dzieci grupy przedszkolnej i świetlicy środowiskowej pod kierownictwem Haliny Bocan i Magdaleny Krekory.

W trakcie biesiadowania komisja konkursowa w składzie: Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich, Bogusława Cwek i Ewa Pazdioara oceniała palmy wielkanocne przygotowane przez: KGW Sulisławice, KGW Jaworek, KGW Braszowice, KGW Sadlno, KGW Stolec, Radę Sołecką Tarnów, KGW Tarnów, KGW Sieroszów jak i dzieci z Przedszkola w Bobolicach, Młodzieżową Drużynę Strażacką Tarnowa. Komisja miała trudny wybór ponieważ wszystkie palmy były przepiękne. Kazda palma była oznaczona jedynie numerem konkursowym, tak że członkowie komisji nie wiedzieli, kto jest autorem konkretnej palmy. Wyróżniono palmy wykonane przez KGW Sulisławice, KGW Jaworek, KGW Tarnów, KGW Sadlno.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.