ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Bisz z zespołem B.O.K. zagrają podczas Dni i Nocy Krzywej Wieży 2015

27.02.2015
Na plantach zamkowych w Ząbkowicach Śląskich 11 lipca 2015 r. pojawi się wyjątkowa postać polskiej sceny hip-hopowej – Bisz z zespołem B.O.K Band. To ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Zespół powstał w 2007 roku jako trzyosobowy, stricte hiphopowy skład, a jego założycielami byli działający do tej pory solowo lub w innych projektach wykonawcy: raper Jarek "Bisz" Jaruszewski, producent muzyczny Rafał "Oer" Skiba oraz wokalista i instrumentalista Karol "Kay" Tomas. Pod nazwą "BiszOerKay" w 2008 roku wydali swój pierwszy wspólny podziemny album Ballady Hymny i Hity. Płyta ta została wyróżniona w konkursie WuDoo 2008 Polskiego Radia Szczecin. W tym samym konkursie, za produkcję tego albumu Oer otrzymał tytuł i nagrodę "Producenta Roku 2008". Co więcej, "Ballady, Hymny i Hity" zostały umieszczone na piątym miejscu w rankingu serwisu Spinner: "Nielegal Roku 2008”. W tym czasie do koncertowego składu zespołu dołączył Dj Paulo, który już na kolejnym albumie wydanym w 2010 roku wystąpił jako pełnoprawny członek zespołu. W tym okresie ewoluuje także nazwa grupy i płyta "Raport z Walki o Wartość" zostaje wydana już jako B.O.K Materiał z tej płyty został wyróżniony w konkursie Coke Live Fresh Noise, w którym spośród ponad 1000 zgłoszeń, jury, w którego skład wchodzili najlepsi polscy artyści: raper i producent O.S.T.R. oraz PLAN B - Bartek Królik i Marek Piotrowski, wybrało 10 ekip, które wzięły udział w warsztatach Akademia Coke Live Fresh Noise.

Obecny skład B.O.K Band wykrystalizował się w 2013 roku po sukcesie solowego albumu Bisza "Wilk Chodnikowy", który miał swoją premierę we wrześniu 2012 roku i w krótkim czasie pokrył się złotem. Sukces ten zaowocował ponad roczną trasą koncertową, na której Bisz występował z towarzyszeniem B.O.K (live band). W tym czasie do zespołu dołączył perkusista Arek "Pestka" Wiśniewski. W takim składzie w 2013 roku zespół zagrał ponad 80 koncertów w tym na największych polskich festiwalach: m.in. Coke Live Festiwal w Krakowie, OFF Festiwal w Katowicach, Mazury HipHop Festiwal w Giżycku a także w Czechach na jednym z największych hiphopowych festiwali w Europie, HipHop Kemp w Hradec Kralowe.

Obecnie B.O.K promuje swój najnowszy album zatytułowany Labirynt Babel. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu OLIS, została znakomicie przyjęta przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych, doczekała się wielu pozytywnych ocen i recenzji.

 

B.O.K koncertuje w składzie:

· Bisz – teksty, rap

· Oer - produkcja muzyczna

· Kay – wokal, klawisze

· DjPaulo - gramofony

· Bartyna - gitara

· Syluch – skrzypce

· Bromba - gitara basowa

· Pestka - perkusja

 

Dyskografia:

· 2008 - Ballady Hymny i Hity

· 2011 - Raport z walki o wartość

· 2012 - W stronę zmiany

· 2013 - Wilk Chodnikowy

· 2014 - Labirynt Babel

Bisz (B.O.K.) & Pawbeats - Banicja
https://www.youtube.com/watch?v=6fqaArH3ulw 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.