ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Blisko 800 osób odwiedziło ząbkowicki zamek podczas dni otwartych

31.12.2013
W ramach dni otwartych zamku 27 i 28 grudnia ten wyjątkowy zabytek odwiedziło łącznie blisko 800 turystów i mieszkańców. Zwiedzanie podzielone było na dwa etapy – na wstępie zainteresowani mogli wysłuchać prelekcji historycznej o dawnych władcach, książętach i dziejach zamku. Kolejno – pod czujnym okiem przewodnika, zwiedzić wyremontowaną część i odrestaurowane komnaty.

Prezentacja okazała się niezbędnym narzędziem poznawczym – po nakreśleniu dziejów i historii zamku, prelegent Jerzy Organiściak przedstawiał etapy rozpoczętych w 2011 roku prac remontowych i zabezpieczających ruiny ząbkowickiego zamku. Następnie teoria zostawała przełożona na praktykę i wszyscy słuchacze mogli zwiedzić zabezpieczone i odremontowane skrzydło wschodnie i południowe oraz południowo- wschodnią basteję.

Dni otwarte cieszyły się dużym powodzeniem. Z wizyty w starych murach renesansowej budowli zadowoleni byli zarówno mieszkańcy jak i goście, którzy zawitali do naszej gminy na święta i Sylwestra. Kolejny etap prac remontowych w nowym roku pozwoli na zabezpieczenie skrzydła zachodniego i północnego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.