ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Braszowice - niebezpieczne skrzyżowanie będzie przebudowane!

17.04.2014
To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy, jak i kierowców. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 8 z drogą powiatową nr 3158 w Braszowicach zostanie wreszcie przebudowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie robót budowlanych.

„Wszyscy, którzy zaangażowali się w doprowadzenie tego problemu do szczęśliwego finału mogą czuć satysfakcję, bo to dla nas wszystkich bardzo dobra informacja. Dziękuję, w imieniu mieszkańców Braszowic wszystkim, którzy aktywnie o to zabiegali. Sprawę bezpieczeństwa mieszkańców zawsze traktuję priorytetowo. Dlatego niezmiernie cieszę się iż, zostanie przebudowane jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w naszym regionie” – mówi Marcin Orzeszek burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Planowana przebudowa skrzyżowania w Braszowicach jest bardzo długo oczekiwaną inwestycją przez mieszkańców i na pewno wiele osób odetchnie z ulgą jeżeli dojdzie ona do skutku. Poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo  pieszych a w szczególności chodzi tu o dzieci, które idąc do szkoły muszą pokonać skrzyżowanie - ruch jest bardzo natężony. Osobiście wiem coś na ten temat wielokrotnie pokonując ten odcinek pieszo jak i pojazdem, a co mają powiedzieć mieszkańcy dolnej części Braszowic. Już poprzednicy borykali się z planowaną przebudową, ale niestety bez skutku. Więc ja będę bardzo szczęśliwa jeżeli w końcu zobaczę w tym miejscu plac budowy. Pragnę podziękować między innymi senatorowi Stanisławowi Jurcewiczowi i burmistrzowi Marcinowi Orzeszkowi za duże wsparcie i wszelkie dążenia w tej sprawie” – Anna Gnutek, Sołtys wsi Braszowice.

Jako mieszkaniec i radny cieszę się, że dzięki staraniom parlamentarzystów, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oraz burmistrza Marcina Orzeszka zostanie zrealizowana inwestycja przebudowy skrzyżowania na drodze DK 8 która dzieli miejscowość „na pół”. Zadanie to było jednym z bardziej newralgicznych tematów poruszanych przez naszych mieszkańców. Oddźwiękiem całej sytuacji może być fakt występowania tragicznych w skutkach wypadków które miały miejsce w obrębie skrzyżowania. Wpłynie to przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa, ale również płynność ruchu pojazdów włączających się do ruchu” - Jacek Górowski, Radny Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.

Link do ogłoszenia o przetargu - zobacz

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.