ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Burmistrz Ząbkowic Śląskich wyróżniony przez Puls Biznesu

22.07.2014
W przeprowadzonym przez portal „Puls Biznesu” ogólnopolskim rankingu Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek wraz z Burmistrzami Środy Śląskiej - Bogusławem Krasuckim oraz Kudowy-Zdroju – Czesławem Kręcichwostem zostali wyróżnieni w kategorii Samorządowi Menedżerowie Regionu, w rankingu „Filary Polskiej Gospodarki”.

Menadżerem regionu został Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Na drugim miejscu znalazł się Wójt Kobierzyc i na trzecim Burmistrz Kątów Wrocławskich.

Samorządowcy spośród gmin w danym województwie wybierali jednego lidera w regionie. Co istotne - nie mogli  wskazać własnej gminy.

W kolejnym etapie  respondenci proszeni byli o wskazanie samorządów gminnych z ich województwa, które są liderem pod względem dbania o rozwój gmin, dobrego zarządzania finansami gminy, zarządzania oświatą, pozyskiwania  funduszy unijnych, wspierania lokalnych przedsiębiorców, inwestowania w ochronę środowiska (kanalizacja, utrzymanie czystości) i efektywne budowanie aktywności społecznej.        

W ten sposób samorządy gminne w poszczególnych województwach wyłoniły  spośród siebie gminy - liderów w województwie, w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miejskie.

To wyróżnienie jest tym cenniejsze, że Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka docenili inni samorządowcy – prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów.

„Wyróżnienie mojej osoby jest dostrzeżeniem pracy całej administracji samorządowej oraz wszystkich mieszkańców naszej Gminy, którzy także codziennie pracują na rzecz pozytywnych zmian w naszej małej społeczności. Zmian, które są coraz bardziej widoczne, za co dziękuję wszystkim mieszkańcom naszej Gminy.” – mówi Burmistrz Marcin Orzeszek.

 


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.