ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Diecezjalny Turniej Ministrantów w Ząbkowicach Śląskich

16.03.2015
Ministranci diecezji świdnickiej rywalizowali w minioną sobotę w Ząbkowickiej Hali „Słoneczna” w Diecezjalnym Turnieju Ministrantów w Tenisie Stołowym. Tegoroczna edycja zgromadziła 75 uczestników z Mieroszowa, Kudowy-Czermna, Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej, Bielawy, Wałbrzycha, Pieszyc, Strzegomia, Świdnicy, Polanicy Zdrój, Dzierżoniowa, Nowej Rudy – Słupca i oczywiście z Ząbkowic Śląskich.

Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: Szkoły Podstawowe, Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne oraz w deblu. Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

  1. Kopeć Michał
  2. Błauciak Maciej
  3. Szczepaniak Wojciech

Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne:

  1. Kacper Kaszuba
  2. Mateusz Macura
  3. Marcel Bednarz 

Debel:

  1. Marmol Michał, Bednarz Marcel
  2. Kacper Nowak, Macura Mateusz
  3. Hołub Tomasz, Błauciak Maciej

Dodatkową atrakcją, jak co roku była obecność Kajetana Broniewskiego, medalisty olimpijskiego w wioślarstwie, który przeprowadził krótki wykład na temat roli jaką ma do spełnienia każdy sportowiec, o marzeniach i celach oraz ich realizacji, a przede wszystkim z zaszczytu, jaki niesie z sobą reprezentowanie swojego kraju.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.