ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY 13-14 LIPCA

12.07.2012
Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście ! Zbliża się czas wakacyjnych i gorących imprez. Przed nami DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY – 13-14 lipca miasto emanować będzie pozytywną energią. Świętuje największa atrakcja Ząbkowic Śląskich – Krzywa Wieża, świętujmy razem z nią! Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

PIĄTEK - 13.07.2012 r.


Wystawa "WOKÓŁ KRZYWEJ WIEŻY" to historia Krzywej Wieży w pigułce oraz prezentacja albumów Mieczysława Dzikowskiego przedstawiająca zdjęcia i wycinki prasowe z wydarzeń kulturalnych dotyczących naszej miejscowości.
BAJKOLANDIA - Spektakl, warsztaty i animacje dla dzieci w wykonaniu Stowarzyszenia Animatorów Kultury pod przewodnictwem Stanisława Susza.
BOISKO PIŁKI PLAŻOWEJ W RYNKU 
* Turniej piłki plażowej dla dzieci i młodzieży: Udział biorą zespoły 3-osobowe posiadające w składzie przynajmniej jedną dziewczynę. System rozgrywek uzależniony od ilości zgłoszonych ekip.
* Turniej Beach Soccera dla dzieci i młodzieży: Udział biorą zespoły 3-osobowe posiadające w składzie przynajmniej jedną dziewczynę. System rozgrywek uzależniony od ilości zgłoszonych ekip.
PANI KRZYWA WIEŻA - Działania plastyczno-techniczne oraz rzeźbiarskie dla dzieci i młodzieży.
HAPPENING RZEŹBIARSKI - Rzeźbienie Krzywej Wieży z pnia drewnianego za pomocą pił.
BIEGI NA ORIENTACJĘ - W 150-tą Rocznicę odbudowy Ząbkowic Śląskich można wziąć udział w I ZĄBKOWICKICH ZAWODACH NA ORIENTACJĘ PO HISTORII MIASTA SZLAKIEM JERZEGO ORGANIŚCIAKA. Uczestnicy będą wykonywać zadania w 2-4 osobowych patrolach. W biegu mogą wziąć udział osoby w przedziale wiekowym od 13 do 100 lat (jeżeli dzieci młodsze to z pełnoletnim opiekunem) uczestnicy muszą posiadać: wygodne obuwie, strój stosowny do pogody, ewentualnie napoje, dobry humor, chęć poznawczej zabawy. TRASA WĘDRÓWKI - teren Starego Miasta Ząbkowice Śląskie.
KONCERTY MUZYCZNE :
* BOBEK (Maciej Bobek Mach) – młody hip-hopowiec z Ząbkowic Śląskich, który pojawi się na scenie wraz z zespołem tanecznym.
* RADEK TARACH - 19-letni wokalista POP, RnB. Uczestnik castingów do programu "Śpiewaj i Walcz" , "Mam talent" oraz polskiej edycji X-FACTOR. Pochodzi z Ząbkowic Śląskich. Mimo młodego wieku z muzyką związany jest od czwartego roku życia. Wtedy to stawiał pierwsze kroki na scenie prezentując się ząbkowickiej publiczności. Uczestnik oraz laureat kilkudziesięciu konkursów i festiwali w całej Polsce. Miał przyjemność poznać oraz współpracować z wieloma artystami m . in Mateusz Krautwurst, Mariusz Szaban, Maja Jeżowska, Stan Borys etc. Pobierał wskazówki od Grażyny Łobaszewskiej oraz Elżbiety Zapendowskiej. Posiada znakomity kontakt z publicznością. Występował w programie TVP1.
Wzmianki o nim pojawiały się w programach POLSAT oraz TVS.
* FRANKENSTEIN CHILDREN - zespół z Ząbkowic Śląskich grający rocka. W składzie : Szymon Paczkowski - gitara basowa/wokal, Iwo Gawryjołek - gitara elektryczna/wokal, Daniel Moskal – perkusja.
* BACKSTAGE ACOUSTIC - duet z Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa, który istnieje już od 2005 roku. Niewiele zespołów coverowych prezentuje poziom artystyczny oferowany przez duet Backstage Acoustic. Charakterystyczny wokal i doskonałe brzmienie "unplugged" to tylko niektóre z atutów zespołu. Ciekawe, oryginalne aranżacje wzbogacane brzmieniem loopów perkusyjnych sprawiają, że występy zespołu zawsze spotykają się z uznaniem publiczności.

W repertuarze grupy nie zabraknie najpiękniejszych ballad oraz niezapomnianych, dynamicznych, optymistycznych utworów z pogranicza popu i rocka.
W 2012 roku zespół pojawił się w programie "MUST BE THE MUSIC".
* PLAST BAND – zespół z Ząbkowic Śląskich grający klimaty funki, jazz-rock, blues, fusion. Jacek, Słoń i Skrzek - to był pierwszy skład zespołu. Wspólnie zaczęli grać w 1970 r. w szkolnym zespole pod nazwą PLASTUSIE. Ponieważ nazwa była nieco śmieszna dla uczniów szkół średnich w 1973 roku nazwali się PLAST BAND. Impulsem do wznowienia wspólnego grania był jubileusz 25 lecia innej słynnej ząbkowickiej grupy TO - TAM. W najbliższych planach zespołu jest zagranie kilku koncertów na terenie Dolnego Śląska. Od stycznia 2012 r. skład zespołu to : Mirek "SŁOŃ" Kresniaków - gitara, Jacek Kubański - perkusja, Wojtek Kolak - gitara, Piotr Kanarek - bass, Paweł Chudzikowski - klawisze, Andrzej Mazur- saksofon.
Zabawa taneczna pod gwiazdami dla mieszkańców miasta przy muzyce zespoły ELECTRIC LIFE. Zespół Electric Life istnieje już od wielu lat. W skład zespołu wchodzi dwóch muzyków i wokalistka. Grają i śpiewają na żywo. Muzyka jest ich pasją.
OBSERWATORIUM ASTROLOGICZNE POD KRZYWĄ WIEŻĄ - każdy z uczestników imprezy będzie miał okazję uzyskać mnóstwo potrzebnych informacji astronomicznych, a także samodzielnie znaleźć je na niebie za pomocą profesjonalnego sprzętu. Nocne zwiedzanie KRZYWEJ WIEŻY z lampionami oświetlającymi drogę na jej szczyt.
NAWIEDZONY DOM, który mieści się w Izbie Pamiątek Regionalnych przy ulicy Krzywej. Przez trzy dni aktorzy z Teatru Prawdziwego pod przewodnictwem Pana Włodzimierza Butryma przeistoczą się w upiory, strachy, zjawy i widma, które zapewne dostarczą wielu niesamowitych przeżyć.

SOBOTA - 14.07.2012 r.

BIEG O STATUETKĘ KRZYWEJ WIEŻY - Udział biorą wszyscy chętni. Start: ul. Świętego Wojciecha. Trasa: Św. Wojciecha, Kościół pw. Św. Anny, zamek, ul. Krzywa, ul. Św. Wojciecha.
Boisko w centrum Rynku - godz. 13:00
Samorządowy turniej siatkówki. Udział biorą zespoły 3-osobowe posiadające w składzie przynajmniej jedną dziewczynę. System rozgrywek uzależniony od ilości zgłoszonych ekip. Przewidywane zespoły: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski Ząbkowic Śląskich, Sołectwa Gminy Ząbkowice Śląskie, Radni Powiatu, Radni Gminy.
Program gier i zabaw prowadzonych przez aktorów Teatru Lalek ELF z Legnicy dla dzieci.
BLOK Artystycznego Ruchu Amatorskiego - Występy zespołów i artystów lokalnych w tym zespoły seniorskie, działające już od wielu lat w Ząbkowicach Śląskich : Kwiat Powoju i Złocenie, Chór ECHO – działający przy Uniwersytecie III Wieku w Ząbkowicach Śląskich oraz występy laureatów konkursów i festiwali dziecięcych, a także młodzieżowych, przeprowadzanych przez Ząbkowicki Ośrodek Kultury.
Warsztaty ceramiczne pod hasłem LEPIMY KRZYWĄ WIEŻĘ prowadzone przez Panią Agnieszkę Ciszewską - Absolwentkę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych (2005-2011). Na poziomie licencjatu ukończyła Wyższą Szkołę Zawodową "Kadry dla Europy w Poznaniu; kierunek Ochrona Dóbr Kultury - projektowanie i konserwacja dzieł rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej. Ukończyła również Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (2000-2005) - specjalizacja snycerstwo artystyczne.
Pokaz mody pod hasłem „Historia mody XX wieku”. Piękne fryzury, wymyślne makijaże i historyczne stroje będą prezentowane na wybiegu przez modelki.
KONCERTY MUZYCZNE :
* Music 4est – Grają razem od maja 2010 roku. Ich celem jest świetnie się bawić oraz sprawić by publika dobrze się bawiła. Współpracują stale z Niemczańskim Ośrodkiem Kultury. Skład zespołu to : Kacper "Repcak" Buszta
Wojciech "Niemczas" Niemczykowski, Marcin "Marcinek" Grzywa, Adam "Sowa" Niemczykowski, Marcin "Wudar" Włudarczyk.
* FairyTaleShow – to zespół, złożony z 4 różnych osobowości. Wielbiciel wiejskich krajobrazów,
niepoprawny marzyciel , wrażliwy kuglarz i koleś uwielbiający tatuaże z gum do żucia- to skład z którego nie mógł nie powstać nietuzinkowy zespół. Członkowie tworzą muzykę jakiej sami chcieliby słuchać. Grają rocka lecz na próżno jest wpisywać go w jedną estetykę muzyczną. W połączeniu z różnorodnymi tekstami daję to mieszankę wybuchową. Elementem łączącym jest energia i żywiołowość na scenie. Dlatego też od swojego powstania FTS ciągle koncertuje. Na początku września zespół nagrał swoje pierwsze demo pt. „Artysta Dadaista”, które można posłuchać na myspace.
* PAJUJO –  to maksimum energii ze sceny, niezapomniany klimat oraz ukojenie dla ucha i duszy spokojnymi rytmami reggae, nieco szybszym rocksteady oraz żywiołowym SKA, które wspiera energiczna sekcja dęta. Instrumentarium zespołu ukształtowało się w marcu 2005 roku, czas ten można również uznać za datę powstania kapeli. Pajujo tworzy 8 różnych osobowości, których horyzonty muzyczne nie zamykają się wyłącznie w rytmach wywodzących się z Jamajki - muzycy szukają inspiracji w wielu nurtach nie zapominając o korzeniach.
Śpiewają o reggae, o miłości, o codzienności, o tym co nas otacza. Już dwa lata po powstaniu udało im się wydać pierwszy krążek, który nosił nazwę zespołu. Ciekawostką jest to, że mieli wtedy po 16-20 lat... Pajujo to przede wszystkim dobra zabawa i koncerty, których zagrali już ponad 250. Ich występy cieszą się dużym uznaniem publiczności, a dowodem na to są komentarze, które można znaleźć w internecie na stronach związanych z zespołem. Chłopaki mimo młodego wieku osiągnęli już dość sporo. Do największych osiągnięć Pajujo należą: - kwiecień 2006, nagroda Publiczności na festiwalu "ROCKTIME" w Opolu - marzec 2007, nagroda Publiczności na festiwalu "FAZA" w Katowicach - I-sze miejsce na konkursie ROCK REGGAE FEST SUPPORT 2007 w Brzeszczach - I-sze miejsce na przeglądzie zespołów studenckich SPAZM 2007 w Katowicach - II miejsce na przeglądzie młodych zespołów "MUZYCZNA JESIEŃ 2007" w Grodkowie. - I-sze miejsce na przeglądzie zespołów rockowych Party Rura Kraków 2008 - Nominacja do "Muzycznej nadziei polskiego reggae" pisma FreeColours - I miejsce na festiwalu Reggae na Piaskach w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka - 05.07.2009 r.
KAMIL BEDNAREK - finalista III edycji programu telewizji TVN pt. "Mam Talent", a także zwycięzca "BITWY NA GŁOSY", programu emitowanego przez TVP2. To właśnie te osiągnięcia pomogły dotrzeć Kamilowi do szerokiej publiczności. Piękna barwa jego głosu w połączeniu z niesamowitą energią od razu przysporzyły jemu miliony fanów w całym kraju.
LUMINIS – pięcioosobowa grupa igrająca z ogniem. zanim powstała grupa LUMINIS ( łac. Blask) istniała inna, Paranoid. Jednakże jej działalność została zawieszona. A ponieważ pięć osób już zostało zauroczonych ogniem, postanowili kontynuować działalność na własna rękę. Mają na swoim koncie występ w programie Work In Progress Arts Meeting z międzynarodową grupą artystów.
DYSKOTEKA POD GWIAZDAMI - Zabawa przy muzyce mechanicznej dla wszystkich uczestników imprezy.

ZAPRASZAMY NA DNI I NOCE KRZYWEJ WIEŻY !

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.