ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni i Noce Krzywej Wieży 2015

21.05.2015
Już 10 i 11 lipca po raz piąty w Ząbkowicach Śląskich odbędą się Dni i Noce Krzywej Wieży. Impreza nawiązuje do najbardziej znanego zabytku miasta – Krzywej Wieży, której odchylenie od pionu wynosi aż 2,14 metra! To otwarta impreza plenerowa, która stanowi świetną okazję do zabawy dla całej rodziny! I w tym roku nie zwalniamy tempa! Happeningi, atrakcje na rynku i pod Krzywą Wieżą, zawody sportowe. To tylko namiastka czekających na Was atrakcji. Kto wystąpi na tegorocznych Dniach i Nocach Krzywej Wieży? Na scenie na Plantach zamkowych Ppojawią się kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Wstęp bezpłatny na wszystkie koncerty!

Zespół BRACIA wystąpi  w piątek, 10 lipca 2015 r. Dodatkowo tego wieczoru czeka na Państwa NIESPODZIANKA - występ specjalnego gościa - lidera jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych lat 80. Szczegóły podamy już wkrótce. Bracia wydali do tej pory pięć płyt, są laureatami m.in. KFPP Opole w kategorii Debiut, SuperJedynki w kategorii Rockowy Album roku czy festiwalu TopTrendy. W skład zespołu wchodzą:

Grupa znana jest przede wszystkim z utworów takich jak „Za szkłem” , „Wierzę w lepszy świat” czy „Nad przepaścią”.

Bracia - Wierzę w lepszy swiat:
https://www.youtube.com/watch?v=NigotdQPDCA

Kliknij na poniższy obrazek aby przejść do utworu "Wierzę w lepszy swiat" na youtube:

 

 

Kto nie zna takich przebojów jak :"Son of The Blue Sky", "Aborygen", "Eli Lama Sabachtani" czy "Baśka" - w latach 90-tych cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty Wilków. Zespół z niekwestionowanym liderem zespołuRobertem Gawlińskim, usłyszymy w drugim dniu imprezy - 11 lipca 2015 r. Zespół ma na swoim koncie sporo sukcesów, w tym koncie złote i platynowe płyty. Przypominamy, że wszystkie koncerty podczas Dni i Nocy Krzywej Wieżą są całkowicie bezpłatne. Gorąco zapraszamy!

Posłuchaj:

"BAŚKA" 
https://www.youtube.com/watch?v=SCIvOsw0O-M

 

Również 11 lipca 2015 r. pojawi się wyjątkowa postać polskiej sceny hip-hopowej – BISZ z zespołem B.O.K Band. To ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego. Dziś B.O.K to jedyna grupa na polskiej scenie hiphopowej, która na stałe pracuje i koncertuje w tak szerokim instrumentalnym składzie.

Obecny skład B.O.K Band wykrystalizował się w 2013 roku po sukcesie solowego albumu Bisza "Wilk Chodnikowy", który miał swoją premierę we wrześniu 2012 roku i w krótkim czasie pokrył się złotem. Sukces ten zaowocował ponad roczną trasą koncertową, na której BISZ występował z towarzyszeniem B.O.K (live band). W tym czasie do zespołu dołączył perkusista Arek "Pestka" Wiśniewski. W takim składzie w 2013 roku zespół zagrał ponad 80 koncertów w tym na największych polskich festiwalach: m.in. Coke Live Festiwal w Krakowie, OFF Festiwal w Katowicach, Mazury HipHop Festiwal w Giżycku a także w Czechach na jednym z największych hiphopowych festiwali w Europie, HipHop Kemp w Hradec Kralowe.

Obecnie B.O.K promuje swój najnowszy album zatytułowany Labirynt Babel. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu OLIS, została znakomicie przyjęta przez słuchaczy jak i krytyków muzycznych, doczekała się wielu pozytywnych ocen i recenzji.

B.O.K koncertuje w składzie: BISZ – teksty, rap, Oer - produkcja muzyczna, Kay – wokal, klawisze, DjPaulo - gramofony, Bartyna - gitara, Syluch – skrzypce, Bromba - gitara basowa, Pestka - perkusja

Dyskografia: 2008 - Ballady Hymny i Hity, 2011 - Raport z walki o wartość, 2012 - W stronę zmiany, 2013 - Wilk Chodnikowy, 2014 - Labirynt Babel

Bisz (B.O.K.) & Pawbeats - Banicja
https://www.youtube.com/watch?v=6fqaArH3ulw 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.