ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończone!

22.10.2012
W ramach zakończenia XXIII edycji Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w sobotę 20 października 2012 r. w mieście partnerskim Červenym Kostelcu odbyła się uroczysta msza święta oraz występy artystyczne. Na zaproszenie Starosty Petra Mědíleka udział w uroczystościach wzięli Burmistrz Marcin Orzeszek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik.

Wizyta rozpoczęła się uroczystą mszą świętą. Po Mszy nadszedł czas na część artystyczną – koncert młodzieży ze szkoły muzycznej w Červenym Kostelcu. Po południu, na deskach miejscowego czeskiego teatru, wystąpili ząbkowiccy aktorzy ze Stowarzyszenia Animatorów Kultury oraz Teatru Prawdziwego i Teatrów Zamku Frankenstein, prezentując premierową sztukę: „Baśń o Krzywej Wieży, Anielskim Wysłanniku i Diabelskim Łowcy”.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.