ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

DNI OTWARTE ZAMKU – 27-28 grudnia – zapraszamy!

27.12.2013
Z okazji zakończenia II etapu renowacji ząbkowickiego zamku zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do odwiedzenia zabytku. W ramach dni otwartych 27 i 28 grudnia będzie można zwiedzać zamek w asyście przewodnika od godz. 10.00 do 15.00 (wejście o każdej pełnej godzinie) oraz obejrzeć prezentacji multimedialnej wyświetlanej w jednej z komnat. Serdecznie zapraszamy wszystkich – świąteczna przerwa to doskonały moment na odwiedzenia zamku zarówno dla mieszkańców jak i wszystkich, którzy przyjechali tu by wspólnie z rodziną świętować Boże Narodzenie. Wstęp wolny!

„Zapraszam na zwiedzanie zamku, chcemy pokazać mieszkańcom i gościom to, co udało się zrealizować przez dwa lata i na co zostały wydatkowane pieniądze. Gorąco zachęcam i cieszę się, że właśnie już teraz, w okresie świąteczno – noworocznym możemy udostępnić ten obiekt. Do zobaczenia na zamku” – zachęca burmistrz Marcin Orzeszek.

Podczas zwiedzania każdy będzie mógł poczęstować się gorącą kawą lub herbatą. Wycieczka z przewodnikiem to okazja do obejrzenia efektów rozpoczętego w lipcu br. II etapu prac remontowych obejmujących zabezpieczenie korony murów skrzydła wschodniego i południowego oraz zabezpieczenie południowo- wschodniej bastei. W roku 2014 rozpocznie się kolejny - III etap polegający na pracach zabezpieczających korony murów skrzydła zachodniego i północnego oraz prace konserwatorsko-zabezpieczające murów zamku.

W jednej z komnat wyświetlana będzie projekcja dotycząca historii zamku i jego dziejów – prelekcję poprowadzi Jerzy Organiściak.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.