ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dołącz do "Orszaku Trzech Króli" w Ząbkowicach Śląskich

05.01.2015
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w Orszaku Trzech Króli – w programie jasełka uliczne, pochód ulicami miasta oraz wspólne kolędowanie. Wyruszamy 6 stycznia 2015 roku z placu przy Kościele pw. Św. Anny o godz. 13.00.

Orszak Trzech Króli nawiązuje do tradycji wystawiania jasełek ulicznych i jest bezpośrednim odniesieniem do Dnia Objawienia Pańskiego, potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli. 6 stycznia 2015  w ponad 330 miejscowościach w Polsce przemaszerują wielobarwne pochody na czele z trzema królami, w tym w Ząbkowicach Śląskich. Ząbkowickiemu Orszakowi patronuje Jego Ekscelencja ks. Biskup Ignacy Dec, Ks. Prałat Marian Mądry, Ks. Proboszcz Bogdan Wolniewicz, Ks. Proboszcz Tadeusz Beściak SAC oraz Burmistrz Marcin Orzeszek.

Więcej szczegółów o idei przedsięwzięcia na www.orszak.org.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.