ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dotacja dla stowarzyszenia "Złota Jesień"

05.12.2014
Stowarzyszenie "Złota Jesień" przy Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich otrzymało mikrodotację dla młodej organizacji pozarządowej ze środków Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na projekt pt.: "Kino dla Każdego"

Projekt skierowany był do 35 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śląskich, osób starszych i niepełnosprawnych.

Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw zostało zorganizowanych pięć wyjazdów do kina Ciemna 3D w Kłodzku, gdzie mieszkańcy wraz z opiekunami obejrzeli na dużym ekranie nowości filmowe. Po każdym seansie filmowym uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego mogli się podzielić swoimi opiniami i wrażeniami z kina. W ramach projektu zostały również zorganizowane warsztaty plastyczne, na których mieszkańcy samodzielnie przygotowali plakaty informacyjne dotyczące projektu  i repertuaru kina. Wszystkie działania projektowe zostały uwiecznione na zdjęciach, z których następnie mieszkańcy wraz z wolontariuszami przygotowali wystawę fotografii. Na uroczyste otwarcie wystawy zostali zaproszeni mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Ząbkowicach Śl., przedstawiciele JST, dyrektorzy zaprzyjaźnionych  DPS, lokalnych NGO oraz ząbkowickich gazet. Po krótkiej prezentacji z działań projektowych goście zostali zaproszeni na koncert ząbkowickiego zespołu Sierra Manta oraz poczęstunek.

Pragniemy podziękować osobom i instytucjom, a szczególnie ząbkowickiemu NGO dzięki którym projekt ten mógł być zrealizowany.

W załączeniu galeria zdjęć z warsztatów plastycznych, wyjazdów do kina i uroczystej wystawy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.