ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Dzień Dziecka na ząbkowickim rynku - relacja

02.06.2014
Impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka przyciągnęła na ząbkowicki rynek mnóstwo dzieci – było wesoło, ciekawie i kolorowo. W przygotowanych atrakcjach uczestniczyły całe rodziny, dopisała pogoda i nastroje. W programie znalazły się m. in. bezpłatna projekcja bajki „Ale cyrk!”, darmowa wata cukrowa i pop-corn. Niezapomnianych emocji dostarczyła ogromna dmuchana zjeżdżalnia, do której ustawiały się długie kolejki.

Dzień rozpoczął się od występów tanecznych dzieci w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Po pokazie tańca nowoczesnego najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli bezpłatnie obejrzeć film animowany pt.: „Ale cyrk!”. Bajka z sympatycznym pieskiem w roli głównej przypadła do gustu zarówno tym starszym, jak i młodszym dzieciom. Po seansie na wszystkich czekała słodka niespodzianka – każde dziecko mogło poczęstować się cukierkiem.

Pierwsza niedziela czerwca to także kulminacyjny punkt ogólnopolskiej akcji „Marsz dla życia i rodziny” – spośród ponad 120 miast także w Ząbkowicach Śląskich odbył się marsz w obronie i promowaniu wartości rodzinnych. W pochodzie uczestniczyły rodziny manifestując na transparentach hasła prorodzinne. Pochód przemaszerował ulicami miasta do rynku, gdzie dalej wszyscy wspólnie świętowali Dzień Dziecka. Na scenie rozdane zostały nagrody dla laureatów konkursów tematycznie związanych z życiem w rodzinie.

Wśród najmłodszej publiczności wielkie emocje wywoływała postać Komisarza Lwa – ogromna maskotka angażowała wszystkie dzieci w zabawy taneczne. Nasze  pociechy mogły także wejść do wozów strażackich i radiowozu policyjnego i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak czy policjant.

Na zakończenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Cervenego Kostelca - naszego miasta partnerskiego. To był wyjątkowy dzień – z pewnością będzie miło wspominany przez najmłodszych uczestników. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z radosnymi maluchami w roli głównej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.