ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

DZIEŃ INTEGRACJI w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

05.04.2012
Z okazji Dnia Integracji, 4 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Ząbkowicach śląskich odbyły się – kultywowane co roku – uroczystości obchodów Święta Integracji.

Kadra nauczycielska dała się poznać od strony umiejętności gry aktorskiej – tym razem to nauczyciele grali główne role, przedstawiając autorską bajkę o Czerwonym Kapturku dla swoich uczniów i nie tylko. Na widowni obecny był również Burmistrz Marcin Orzeszek oraz dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Osób i Dzieci Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej „Integracja”, a także dzieci z grup integracyjnych Przedszkola Publicznego nr 4.

"...O jednej sprawie pamiętać należy, kto mądry i szczery-ten szybko uwierzy. Nie jesteśmy inni, ale tacy sami, o czym was bez trudu zaraz przekonamy. Chcemy dziś pokazać, że życie to sztuka, i że dobra zabawa to też i nauka. Razem można wszystko, uwierzyć musicie! I z taką zasadą zawsze iść przez życie..." - apelem uczennicy Dominiki Dyl, podopiecznej jednej z klas integracyjnych, Szkoła rozpoczęła integracyjne spotkanie. Grono pedagogiczne zaskoczyło publiczność niebanalnymi kostiumami i dekoracjami, a przede wszystkim – nową odsłoną uwspółcześnionego „Czerwonego Kapturka”.

Burmistrz podziękował za wspaniały występ i trud, jaki wkładają nauczyciele w integrację dzieci niepełnosprawnych i zdrowych oraz w pokonywanie barier społecznościowych, dbając  o dobro i wszechstronny rozwój uczniów. Wszystkim udzieliła się miła atmosfera.

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci oraz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Ząbkowickiej: www.zs-integracja.org

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.