ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

„Dziś Ojczyzna Twa…” - wieczornica z okazji 11 listopada w Stolcu

14.11.2013
Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu przygotowali uroczystość w świetlicy wiejskiej – 12 listopada 2013 miała miejsce wieczornica poświęcona 95. rocznicy odzyskania niepodległości.

Na spektakl przybyli zaproszeni goście, burmistrz Marcin Orzeszek, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Dominik, przedstawiciele miejscowych organizacji, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Aneta Łęska, witając zgromadzonych gości.

Publiczność była świadkiem wzruszających scen, patriotycznych pieśni i wierszy oraz wspaniałej oprawy muzycznej. Cały występ został niezwykle entuzjastycznie przyjęty i nagrodzony wielkimi brawami.

Na zakończenie pani Dyrektor wręczyła dzieciom dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie plastycznym, organizowanym przez szkołę. Głos zabrał burmistrz Marcin Orzeszek, dziękując za niezwykłe i zapadające w pamięć przedstawienie. Słowa uznania dołączyła także – od wielu lat związana z ząbkowickim teatrem Helena Kozłowska, która gratulowała dobrych umiejętności aktorskich. W miłej atmosferze, pełni wzruszeń i refleksji o historii, wszyscy rozeszli się do domów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.