ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Europejski Tydzień Sportu w Ząbkowicach Śląskich

22.05.2013
Tydzień sportu powszechnego to idea programu realizowanego od pięciu lat w krajach Unii Europejskiej. W tym roku V Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich zawita również do Ząbkowic Śląskich, w których nie zabraknie propozycji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie.

Od Dnia Matki do Dnia Dziecka w kilkuset miastach i gminach odbędzie się mnóstwo imprez masowych, turniejów, biegów, rozgrywek sportowych i zajęć rekreacyjnych. Jak podaje oficjalna strona polskiej akcji www.federacja.com - „W ubiegłorocznym IV Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich - XVIII Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2012 sklasyfikowano 382 miasta i gminy, ujęte w zależności od liczby mieszkańców w 6-ciu grupach. Łącznie w imprezach turniejowych wystartowało ponad 1,7 mln osób.”  W tym roku organizatorzy planują podwyższyć frekwencję i zaprosić jeszcze większe grono Polaków do aktywnego uczestnictwa w sportowym wydarzeniu.

W Ząbkowicach Śląskich tydzień sportu rozpocznie się Piknikiem Sportowym przed Hala Słoneczną, a zakończy się Olimpiadą Przedszkolaków i Akademią Piłki Nożnej dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do udziału.

Tekst: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.