ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Ferie zimowe w ząbkowickiej książnicy

30.01.2012
Zimowe hece w bibliotece - takim hasłem zachęcaliśmy dzieci zamieszkałe na terenie naszej gminy do udziału w zajęciach feryjnych. Przez dwa tygodnie dzieci brały udział w różnych zajęciach: plastycznych, literackich, teatralnych.

Stanęły „oko w oko” z trudnymi zadaniami do rozwiązania, bezpiecznie korzystały z komputera i  konsoli PlayStation.

Uczestnicy brali udział w zajęciach profilaktycznych , poznali zasady zdrowego żywienia, oraz bezpiecznego wykorzystania czasu wolnego.

Wyzwaniem dla najmłodszych było przygotowanie inscenizacji oraz całej oprawy scenicznej z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dwa dni intensywnej pracy przy rolach, scenografii, przygotowywaniu prezentów i laurek zostało wynagrodzone gromkimi brawami i zaangażowaniem przybyłych gości w zabawy zorganizowane przez dzieci.

Oczekiwaną uroczystością były urodziny Maciusia - jednego z najmłodszych uczestników zajęć. Jubilat w królewskiej koronie, z berłem siedzący na tronie, jak Król  Maciuś I, miał  za zadanie dbać o swoich poddanych - gości, przygotowując dla nich przeróżne, czasem bardzo zabawne zadania. Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie portretu Króla Maciusia, który zawisł na ścianie w pokoju jubilata.

Największą atrakcją naszych ferii był wyjazd do Humanitarium- "Ogrodu doświadczeń" we Wrocławiu. 25 stycznia 40-ścioro dzieci zwiedziło multimedialne centrum nauki. Obejrzało wystawę złożoną  z interaktywnych eksponatów oraz nowoczesnych multimediów, które angażują zarówno zmysły jak i ciało zwiedzających. Dzieci, podzielone na grupy,  brały udział w warsztatach tematycznych. Starsze  przygotowały w laboratorium chemicznym „twarożkowe farby”. Same mieszały przygotowane wcześniej produkty (ser, kreda, barwniki) dbając o zachowanie odpowiednich proporcji. Własnoręcznie zrobione farby w dalszej części zajęć wykorzystywały do kolorowania różnych powierzchni. Druga grupa (dzieci młodsze) samodzielnie wykonywały eksperymenty fizyczne, które pobudziły ich ciekawość na temat różnych procesów  np. dowiedziały się dlaczego powietrze jest ważne dla człowieka. Dwugodzinny pobyt w centrum nauki dostarczył uczestnikom wycieczki unikatowych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.