ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

"Muzyka łączy dzieci Polski i Czech" - Festiwal Piosenki Dziecięcej 2013 - relacja

20.05.2013
Festiwal Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Muzyka łączy dzieci Polski i Czech” to kolejny etap realizacji projektu pn. „Kultura zbliża narody i pokolenia”. Występy dzieci odbywały się w dniach 15 i 16 maja 2013 - na scenie Ząbkowickiego Ośrodka Kultury wystąpiło wielu zdolnych młodych artystów z Powiatu Ząbkowickiego. Zwieńczeniem konkursu talentów był Koncert Finałowy, w którym udział wzięli również nasi partnerzy z Czech.

Festiwal trwał trzy dni. Eliminacje do polskiej edycji festiwalu odbywały się w grupach wiekowych : 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. Jury  wybrało z każdej kategorii wiekowej kilku reprezentantów, którzy mieli okazję zaprezentować się 17 maja 2013 roku podczas Koncertu Finałowego. W finale wystąpili zarówno laureaci polskiego konkursu, jak i finaliści czeskiej edycji festiwalu. Do Ząbkowic Śląskich zawitał chór działający przy Szkole Muzycznej w Cervenym Kostelcu, a także trio akordeonowe z Cervenego Kostelca.

Laureaci tegorocznego Festiwalu Piosenki Dziecięcej – edycja Polska:

Grupa wiekowa 3-6 lat :
I miejsce : Magdalena Golba, Łucja Machnik
II miejsce : Anna Jabłońska
III miejsce : Róża Stępień, Paulina Sokołowska
Wyróżnienie : Julia Krawczyk

Grupa wiekowa 7-9 lat :
I miejsce : Karolina Nowacka, duet – Katarzyna Nicieja i Mariola Nankin
II miejsce : Michał Owczarek, Izabela Toporowska
III miejsce : duet – Wiktoria Michta, Aurelia Łysoń
Wyróżnienie : Martyna Bednarz, duet - Natalia Antoniszyn i Nikola Żukowska, zespół – Szymon Jaroczyski, Michał Bednarczyk, Kacper Marszałek, Jakub Pawłowski

Grupa wiekowa 10-12 lat :
I miejsce : Klaudia Kłubowicz, Weronika Wójcik

II miejsce : Angelika Pióro, duet – Paula Bernaczek i Julia Topolanek

III miejsce : Nikola Handel

Specjalne zaproszenie : Karolina Karpiak

Realizacja projektu „Kultura zbliża narody i pokolenia” rozpoczęła się w marcu 2013 - pierwszym działaniem realizowanym w ramach projektu był Międzynarodowy Festiwal Teatru – „Amatorski teatr łączy ludzi”, który odbył się 12 kwietnia 2013 r. w Ząbkowickim Ośrodku Kultury. Wówczas na scenie miały okazję zaprezentować swoją twórczość teatry amatorskie z Ząbkowic Śląskich oraz Cervenego Kostelca. Punktem zwieńczającym imprezę była wspólna kolacja mająca za zadanie zintegrowanie członków teatrów.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Głównym celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie i rozwój współpracy mieszkańców miast partnerskich Ząbkowice Śląskie oraz Cervenego Kostelca poprzez wspólną realizację działań o charakterze kulturotwórczym, a także poznanie kultury pogranicza polsko-czeskiego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.