ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Flagi narodowe dla mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie

02.05.2013
Dziś w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed Urzędem Miejskim w Ząbkowicach Śląskich można było otrzymać flagę narodową. Rozdawał je burmistrz Marcin Orzeszek wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego zachęcając jednocześnie mieszkańców do ich wywieszenia.

Celem zapoczątkowanej w tym roku w naszej gminie akcji jest promowanie pozytywnych wartości, zwłaszcza postaw patriotycznych oraz zachęcenie mieszkańców do wywieszania polskiej flagi w czasie Święta Flagi RP - 2 Maja oraz wszystkich świąt narodowych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej to jedno z nowszych świąt w kalendarzu naszych uroczystości. Został on ustanowiony na mocy nowelizacji ustawy z lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.