ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Fundacja Gatesów w ząbkowickiej bibliotece

11.05.2012
W dniu wczorajszym Pan Darren Hoerner – Oficer Programowy z ramienia Fundacji Billa i Melindy Gatesów, złożył wizytę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Ząbkowicach Śląskich. To wielkie wyróżnienie dla biblioteki oraz jej filii.

Przedstawiciele Fundacji wizytują dwa razy do roku biblioteki biorące udział w Programie Rozwoju Bibliotek, w którego pierwszej edycji wzięła udział Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Pan Hoerner goszcząc od 6 do 11 maja w Polsce, zawitał także w progi ząbkowickiej biblioteki jako jednej z nielicznych na Dolnym Śląsku.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem multimedialnym, prezentowanym przez Panią Dyrektor Biblioteki Helenę Wolnik-Kliber. Tematem prezentacji było przedstawienie naszej Gminy oraz kolejne etapy udziału ząbkowickiej biblioteki w programie. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Pan Rafał Kramza oraz Pan Grzegorz Borczyk z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.  Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji, Burmistrz Marcin Orzeszek wręczył gościom pamiątkowe upominki – płaskorzeźby Krzywej Wieży. Następnie wszyscy zostali oprowadzeni po bibliotece, po czym razem udali się na zwiedzanie naszego sztandarowego zabytku – Krzywej Wieży, którym byli zachwyceni.

Dzięki uczestnictwu w programie i współpracy z amerykańską fundacją pracownicy biblioteki mieli szansę na liczne szkolenia, a sama biblioteka wraz z filiami otrzymała od Fundacji sprzęt komputerowo-multimedialny. Gratulujemy Bibliotece wyróżnienia i mamy nadzieję na dalsze – owocne w sukcesy działania.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.