ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gimnazjum w mocnych brzmieniach, czyli koncert FairyTaleShow

20.06.2012
Większość ludzi nie lubi poniedziałków. A uczniowie naszego gimnazjum? Nie, po tym koncercie oni wcale tak nie uważają...

FairyTaleShow to zespół złożony z czterech utalentowanych chłopaków:  Adama Glenia (bas), Michała Paczkowskiego (perkusja) oraz absolwentów naszej szkoły - Tomasza Grządkowskiego (wokal i gitara) i Michała Mazura (gitara elektryczna i wokal). Grupa została założona w 2011 r. i mimo krótkiego czasu istnienia, m. in. wygrała Muzyczną Bitwę Polskiego Radia Wrocław, jest finalistą Around The Rock oraz zwycięzcami regionalnych wrocławskich eliminacji na międzynarodowy kampus artystyczny FAMA 2012 w Świnoujściu.

Nie każdy jest fanem rocka. Jednakże mam wrażenie, że po koncercie FairyTaleShow, który odbył się w naszej szkole – Publicznym Gimnazjum nr 2 - 18 czerwca br. wielu zmieniło zdanie.

A wszystko zaczęło się o godz.10:00. Artyści zostali powitani brawami. Bardzo szybko udało im się rozruszać publiczność. Zaprezentowali 10 utworów, m.in. „Fairytaleshow", „Falling", „Kubańskie pomarańcze", „Was she gonna". W sali gimnastycznej panowała gorąca atmosfera, nie tylko ze względu na temperaturę na dworze. Uczniowie mieli szansę na świetną zabawę i większość z tego korzystała. Dowodem na to były głośne okrzyki: „Jeszcze!", gdy koncert dobiegał finału. Niestety, musiała nadejść chwila zakończenia. Rozpoczęła się burza oklasków. Pani Agnieszka Moskal wraz z panią Katarzyną Onyśków podziękowały chłopakom z FairyTaleShow oraz wręczyły pamiątkowe antyramy i albumy pt. „Krótka podróż w czasie... do lat gimnazjalnych" oraz słodycze, by chłopcy mogli zregenerować siły po fantastycznym koncercie. Nim wszyscy zdążyli się zorientować, fanki otoczyły muzyków w celu zdobycia autografów, które za kilka lat mogą być przecież na wagę złota. Wykonawcy bardzo chętnie pozowali do zdjęć i rozmawiali z gimnazjalistami.

Myślę, że koncert bardzo podobał się uczniom. Panował niesamowity nastrój i szkoda było się rozstać z FairyTaleShow. Mimo, że chłopcy z zespołu to już dość znane osoby, wcale nie zachowują się jak gwiazdy, wręcz przeciwnie, są bardzo mili i sympatyczni. Z ogromną cierpliwością pozowali do pamiątkowych zdjęć, rozdawali autografy i chętnie rozmawiali z gimnazjalistami. Podziękowali młodzieży za miłą atmosferę i świetne przyjęcie na koncercie, jak stwierdził perkusista zespołu, Michał: „Było bosko".

Z pewnością wszyscy uczniowie mają nadzieję na więcej takich imprez. Jesteśmy również bardzo wdzięczni nie tylko artystom, ale także dyrekcji naszej szkoły oraz nauczycielom za zorganizowanie tego koncertu.

                                                                                               Tekst: Joanna Depczyńska (3a)

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.