ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gmina Ząbkowice Śląskie coraz bardziej Zielona

28.04.2015
Mieszkańcy Olbrachcic Wielkich, Szklar, Sulisławic, Tarnowa, Bobolic oraz dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stolcu i Przedszkola nr 5 w Ząbkowicach Śląskich wzięli udział w pierwszej edycji akcji „Zielona Gmina”. Zgłoszenia przyjmowane były do końca marca, po weryfikacji wszystkich wniosków akcja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu.

Mieszkańcy poszczególnych miejscowości sami wybrali miejsca, w których drzewa i krzewy będą najbardziej potrzebne. Sadzonki, które w tym roku zostały posadzone, służyć mają przecież zarówno obecnym jak i przyszłym mieszkańcom. W Szklarach tuje zostały posadzone szpalerem odgradzając budynki mieszkalne od zakładu kamieniarskiego, jednocześnie ozdabiając widok od strony drogi krajowej nr 8, z kolei w Olbrachcicach Wielkich obsadzony został klomb przed świetlicą wiejską.  Na dzień dzisiejszy mieszkańcy posadzili tam kilkanaście krzewów, rozmieszczając je tak, aby rozrastając się zazieleniły i ozdobiły teren, który przygotowany jest pod ustawienie pamiątkowego obelisku z okazji 70-lecia przybycia mieszkańców do Olbrachcic Wielkich.

I tak w Sulisławicach obsadzono teren przylegający do nowego placu zabaw, w Bobolicach mieszkańcy, wspólnie z przedszkolakami zasadzili sosny i świerki wzdłuż odnawianego boiska sportowego, zasadzono również kilka dębów, przy drodze wyjazdowej z Bobolic w kierunku Sieroszowa i Stolca. W samym Stolcu dzieci zasadziły dwa dęby oraz dwa klony przed budynkiem szkoły, nadając im imiona „Pierwszak”, „Edek”, „Kuba”  oraz „Tomek”.

Przedszkolaki z PP nr 5 zasadziły zaś kolejne sadzonki  na przylegającym do placówki ogrodzie. Mieszkańcy Tarnowa na nasadzenia wybrali teren przy remizie strażackiej, gdzie nowe drzewa i krzewy zostaną zasadzone do końca tygodnia.

 

„ Dziękuję wszystkim mieszkańcom za odpowiedź na nasz apel i wzięcie udziału w akcji Zielona Gmina. To bardzo ważne, że mieszkańcy angażują się w życie lokalnej społeczności i dbają o swoje środowisko” – mówił burmistrz Marcin Orzeszek

 

Organizatorzy dziękują za pomoc Nadleśnictwom: Bardo i Henryków za przekazanie sadzonek oraz wzięcie udziału w akcji razem z dziećmi z Bobolic i Stolca.

Dziękujemy wszystkim za tegoroczną akcję i zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji Zielonej Gminy za rok!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.