ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU za rok 2013!

16.06.2014
DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU to najwyższe, regionalne wyróżnienie, przyznawane corocznie przez Kapitułę Wyróżnienia, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała statuetkę w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska i miejsko-wiejska”.

„Klucz sukcesu jest potwierdzeniem tego, że starania które podejmujemy na rzecz rozwoju i dobrej przyszłości naszej gminy przynoszą efekty. To sukces nas wszystkich – Dziękuję. Ale to również zobowiązanie na przyszłość na dzisiaj i na jutro aby być coraz lepszym” – mówi burmistrz Marcin Orzeszek.  

W ocenie Kapituła brała pod uwagę dynamikę wzrostu dochodów własnych – nasza gmina wykazała się obserwowalnym, znacznym wzrostem dochodów własnych. Ważnym czynnikiem był także udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach budżetu gminy, który z roku na rok jest coraz większy – realizujemy wiele inwestycji, dla przykładu – w 2010 roku zrealizowaliśmy 28 inwestycji, w roku 2013 – 55. Wysoko ocenione zostały także takie aspekty jak aktywność władz gminy w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych na inwestycje gminne oraz w przygotowywaniu infrastruktury dla innych inwestycji. Ostatnim elementem branym pod uwagę przy przyznawaniu Dolnośląskiego Klucza Sukcesu była działalność promocyjna gminy i współpraca z podmiotami gospodarczymi – przedsiębiorcami, również utrzymane w naszej gminie na wysokim poziomie.

Uroczystość wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesu odbyła się 12 czerwca 2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, przy ul. Zamkowej.

To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest corocznie od 1997 r. W latach 1997-2012 odbyło się już 16 edycji konkursu, każda zakończona uroczystym finałem w jednym ze znanych dolnośląskich miast. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki Dolnośląskiego Klucza Sukcesu (projekt: artysta plastyk Jerzy Jerych), kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura honorowego klucznika miasta Wrocławia. Organizatorem plebiscytu jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska.

Skład Kapituły Wyróżnienia „DOLNOŚLĄSKI KLUCZ SUKCESU”

Przewodniczący:

Dr Bogdan Cybulski – Doradca prezydenta Wrocławia

Wiceprzewodniczący:

Józef Król – Prezes PWiK Sp. z o.o. Bolesławiec

Sławomir Najnigier – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska

Dr hab. Jan Waszkiewicz – Profesor Politechniki Wrocławskiej, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Członkowie:

Henryk Gołębiewski – b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Sławomir Hunek- - Prezes Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Rafał Jurkowlaniec – b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Prof. dr hab. Leon Kieres – Sędzia Trybunału Konstytucyjnego

Marek Łapiński – Poseł na sejm RP, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Dr hab. Andrzej Łoś – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Dr Ewa Mańkowska – Wicewojewoda Dolnośląski

Dr n. med. Paweł Wróblewski – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Dr hab. inż. Herbert Wirth – Prezes KGHM Polska Miedź S.A.

Sekretarz:

Ryszard Chruścicki – Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.