ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Gminne Święto Plonów w Tarnowie –24 sierpnia - sobota

19.08.2013
Burmistrz Marcin Orzeszek, Sołtys Piotr Rogowski oraz Mieszkańcy wsi Tarnów serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy oraz gości na obchody uroczystości dożynkowych, podczas których wspólnie będziemy dziękować za zebrany plon przez rolników. W tym roku dożynki odbędą się 24 sierpnia w Tarnowie.

Święto plonów rozpocznie się Mszą św. polową o godz. 14:00. Oprócz tradycyjnych obrzędów dożynkowych, tj.: wspólnego dzielenia się chlebem,  prezentacji wieńców dożynkowych, śpiewania pieśni obrzędowych w wykonaniu zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, przewidziana jest cała masa atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.  Sprawność fizyczna zostanie wystawiona na próbę podczas zawodów sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na scenie będzie dużo biesiadnego grania i oczywiście ogrom przepysznego dożynkowego jadła. Dodatkową atrakcją będą pokazy ratowniczo-gaśnicze w wykonaniu jednostek OSP z Gminy Ząbkowice Śląskie. Wieczorem czeka na Państwa koncert zespołu LIDER DANCE oraz zabawa taneczna do białego rana.

Serdecznie zapraszamy!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.