ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I sesja Rady Miejskiej VII kadencji

01.12.2014
Odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej VII kadencji. Na sesji Radni Rady Miejskiej złożyli uroczyste ślubowanie. W trakcie obrad Przewodniczącym Rady Miejskiej został wybrany Andrzej Dominik, a wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej zostali Dorota Sierka i Wojciech Maj. Wybrano również przewodniczących poszczególnych komisji:

Komisja Rewizyjna – Anna Józefowicz

Komisja Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego – Arkadiusz Wilczewski

Komisja Zdrowia Opieki Społecznej i Ochrony Środowiska – Irena Szewczyk

Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy – Janusz Labok

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu – Bogdan Tkaczyński

Komisja Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami – Irena Piotrowska

 

Na sesji uroczyste ślubowanie złożył również wybrany na stanowisko Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek. Po złożeniu ślubowania zwrócił się do Radnych i mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie:

 

„ Szanowni Państwo,

Za nami kolejne wybory samorządowe. Przez wielu uważane za najważniejsze. Oddanie głosu daje nam przekonanie i satysfakcję, że nie jesteśmy bierni i zależy nam na przyszłości Gminy, Powiatu i Województwa. Samorząd stanowi podstawę wszelkiej demokracji. Tu uczymy się: współpracy z innymi, planowania efektywnych działań, trenujemy postawy uwzględniające obok dobra jednostki, także dobro publiczne. Dopiero  z takim kapitałem możemy wspólnie budować naszą Ojczyznę.

16 listopada społeczność Gminy Ząbkowice Śląskie, korzystając  z konstytucyjnych uprawnień, dokonała oceny  pracy swoich przedstawicieli. Oceniano pracę burmistrza, radnych, a także pracę urzędów i stan rozwoju Gminy. W tym miejscu dziękuję wszystkim wyborcom za ponad 80%. poparcie. Dziękuję za każdy głos. Dziękuję za wsparcie i życzliwość.  To ogromny kapitał zaufania, ale również zobowiązanie na następne cztery lata. Czuję się wyróżniony, ale jednocześnie świadomy wielkiej odpowiedzialności za rozwój Gminy i jakość życia mieszkańców.

Tak jak zapowiadałem w kampanii wyborczej to właśnie jakość życia mieszkańców stanowi najważniejszy cel pracy samorządu. Realizacja tego celu wymaga kontynuacji dotychczasowych dobrych projektów ale również nowego otwarcia i nowego spojrzenia. Z nową energią i dynamizmem rozpoczynamy dzisiaj kolejną kadencję.

Kontynuowane będą szerokie konsultacje społeczne. W dalszym ciągu zatem pracować będzie młodzieżowa Rada Miejska, Rada Seniorów, Rada Biznesu. Wprowadzony zostanie budżet obywatelski dla czterech ząbkowickich osiedli oraz utrzymany fundusz sołecki. Będę także w dalszym ciągu w każdy wtorek dostępny dla każdego mieszkańca. Wsparcie uzyskają seniorzy poprzez wprowadzenie Ząbkowickiej Karty Seniora oraz stworzenie warunków dla rekreacji i wypoczynku. Edukacja będzie konkurencyjna w powiecie i województwie, a najzdolniejsi uczniowie otrzymają stypendia. W dalszym ciągu będziemy modernizować infrastrukturę, maksymalnie wykorzystywać środki unijne oraz wspierać lokalnych przedsiębiorców, bo to oni tworzą miejsca pracy. Pomoc prawna, doradztwo, działania marketingowe - na to w dalszym ciągu mogą Państwo liczyć. Promocja Gminy i rozwój  turystyki to dalej działania priorytetowe. Urząd Miejski, administracja i jednostki podległe muszą jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i wszystkim interesantom.

Musimy być jeszcze bliżej ludzi, ich spraw ponieważ każdemu powinno zależeć na lepszym życiu każdej rodziny w Gminie Ząbkowice Śląskie.

Przed nami bardzo dużo pracy i zadań. Wiele jeszcze problemów musimy rozwiązać.

Zobowiązuję się pracować rzetelnie, dla dobra wszystkich mieszkańców Gminy.

Żeby to wszystko co powiedziałem miało sens musimy myśleć
i działać razem. Pamiętajmy, że RAZEM RZECZYWIŚCIE MOŻEMY WIĘCEJ!

Szanowni Państwo! Szanowni Radni,

16 listopada mandat od wyborców uzyskali także radni. Gratuluję Państwu osobistego sukcesu jakim jest wybór na Radnego Rady Miejskiej. Życzę wiele satysfakcji ze wspólnego działania.

Jednocześnie dziękuję wszystkim moim współpracownikom za dotychczasową pracę.

Paweł Jasienica, miłośnik historii, powiedział kiedyś, że Ojczyzna utożsamia się z obrazem konkretnego szczegółu. Raz jest to rodzinna zagroda, kiedy indziej zakątek ulubionego miasta. Moim marzeniem jest, aby każdy znalazł swój ulubiony zakątek właśnie w Gminie Ząbkowice Śląskie, naszej Gminie!„

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.