ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny zakończony

19.05.2014
Pomimo niesprzyjającej pogody w Ząbkowicach Śląskich odbył się zarówno I Ząbkowicki Piknik Średniowieczny, jak i Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego.

Goście przybyli na Ząbkowicki Rynek w sobotni poranek mogli zakupić od regionalnych producentów wspaniałe wyroby: wędliny, sery, chleby czy miody. Około godziny 10:00 rynkiem wstrząsnął bojowy okrzyk rycerzy, defilujących przed ratuszem, gdzie otrzymali z rąk Burmistrza Ząbkowic Śląskich miecz i symboliczne przejęli władzę w mieście. Po ceremonii rycerze przenieśli się pod Ząbkowicki Zamek, gdzie rozbili obóz. Goście Pikniku Średniowiecznego mogli tam przyjrzeć się z bliska średniowiecznemu życiu, ekwipunkowi rycerzy, pracy kata czy inkwizytora, obserwować turniej łuczniczy, turniej bojowy i bieg dam. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania ząbkowickiego zamku z przewodnikiem.

Głównym punktem Pikniku była rekonstrukcja polsko-czeskiej bitwy pod Ząbkowicami. Rekonstrukcja była wspaniałą lekcją historii dla wszystkich, którzy pomimo nieustannie padającego deszczu zebrali się na plantach zamkowych.  Po bitwie można było obejrzeć występ grupy FireShow LUMINIS z Ząbkowic Śląskich.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.