ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

I Zjazd Ząbkowiczan 25-27 września 2015 r.

17.03.2015
Mam zaszczyt zaprosić na niezwykłe spotkanie, jakim będzie I Zjazd Ząbkowiczan, który odbędzie się w dniach 25 – 27 września 2015 roku. Celem Zjazdu jest uczczenie 70-lecia polskiej obecności w Ząbkowicach Śląskich, 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Śląskich oraz umocnienie integracji lokalnego społeczeństwa. Ząbkowice Śląskie to miasto, które pamięta o swoich mieszkańcach, zarówno obecnych, jak i tych, którzy żyją dziś w innych częściach Polski, Europy i całego świata. Pragniemy, aby do nas przyjechali wszyscy Ząbkowiczanie, których historia i los pokierował w różne odległe części świata.

Dla uczestników tego niecodziennego wydarzenia zostaną przygotowane ciekawe atrakcje, m.in. wycieczka po mieście, wystawa  „My Ząbkowiczanie - życie mieszkańców Ząbkowic Śląskich w latach 1945 – 2015”, sesja popularnonaukowa o tej samej nazwie, dodatkowo wspólne spotkanie integracyjne. Regionalną tożsamość i tradycje podkreślą „Targi Produktu Regionalnego i Rękodzieła Artystycznego”, na których będzie można zakupić niepowtarzalne rękodzieła oraz produkty spożywcze wyrabiane według receptur i pomysłów producentów z terenu ziemi ząbkowickiej. Nie zabraknie programu artystycznego, zwieńczonego zabawą taneczną.

Będzie niezmiernie miło gościć Państwa w naszym ukochanym mieście. Jestem przekonany, że I Zjazd Ząbkowiczan będzie wspaniałą okazją do spotkań z przyjaciółmi i rodziną, których Państwo być może nie widzieliście od lat.

Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie zgłoszeń oraz udzielanie informacji o I Zjeździe Ząbkowiczan jest Ilona Leszczyńska, Urząd Miejski w Ząbkowicach Śląskich, ul. 1 Maja 15, tel. 74 816 53 46 lub 74 816 53 66, e-mail: zjazd.zabkowiczan@zabkowiceslaskie.pl

Zapraszam w gościnne progi Ząbkowic Śląskich.

                                                                                               Marcin Orzeszek
                                                                                       Burmistrz Ząbkowic Śląskich

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.