ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Trwa III etap remontu ząbkowickiego zamku

25.09.2014
Na ząbkowickim zamku widać spore zmiany. Od 2012 roku trwają na nim – etapami – prace remontowe i restauratorskie. Gmina Ząbkowice Śląskie chce przywrócić temu miejscu walory turystyczne, wzbogacając miasto o kolejną atrakcję turystyczną, miejsce do organizacji wystaw, mniejszych koncertów, spotkań. Aktualnie trwają prace przy zabezpieczeniu ścian obwodowych (wewnętrznych i zewnętrznych) skrzydła zachodniego, północnego, północnej części skrzydła wschodniego i zachodniej części skrzydła południowego.

W poprzednich etapach odbudowano już jedną z dwóch zrujnowanych bastei zamku, zabezpieczono wieżę bramną, zabezpieczono koronę murów skrzydła wschodniego i południowego. 

Remont zamku podzielony został na 5 etapów – na przyszłe dwa lata planowany jest remont i zabezpieczenie drugiej wieży zamku – wieży zegarowej, dokończenie prac zabezpieczających cały obwód zamkowych murów, oraz prace w podziemiach zamku, które umożliwią udostępnienie lochów zwiedzającym.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.