ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IMGW OSTRZEGA:WEZBRANIE Z PRZEKROCZENIEM STANÓW WÓD

29.01.2013
IMGW we Wrocławiu ostrzega, iż od godz. 13:30 dnia 29.01.2013 do godz. 13:30 dnia 30.01.2013 na górnej i środkowej Odrze przewiduje się wahania stanów wody. Na dopływach górnej i środkowej Odry w górnych odcinkach rzek w związku z roztopami i utrzymującymi się zjawiskami lodowymi stany wody będą wzrastać. Spodziewane w drugiej części doby opady deszczu spowodują największe wzrosty lokalnie w dorzeczu Nysy Łużyckiej (Witka, Miedzianka) oraz na Bobrze i dopływach (Kamienica) do stanów powyżej ostrzegawczych. Wzrosty stanów wody spodziewane są również w dorzeczach: Nysy Kłodzkiej (Bystrzyca, Biała Lądecka, Bystrzyca Dusznicka, Biała Głuchołaska), Bystrzycy (Pełcznica); na Kaczawie i jej dopływach (Nysa Szalona, Skroda), gdzie lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Większe wzrosty mogą wystąpić w kolejnej dobie, spowodowane większym zasilaniem z wód roztopowych i kolejną strefa opadów deszczu.

Prognozuje się dodatnią temperaturę powietrza powodującą topnienie pokrywy śnieżnej i roztopy. Temperatura maksymalna we wtorek od 3°C do 5°C w środę i w czwartek od 6°C do 8°C. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. W nocy z wtorku na środę i w środę wieczorem wystąpią opady deszczu od 5 do 10 mm, lokalnie 15 mm. Przewidywana średnia prędkość wiatru we wtorek 10-20 km/h w porywach do 40 km/h, w nocy ze środy na czwartek i w czwartek od 20 km/h do 30 km/h w porywach około 60-65 km/h.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.