ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Inauguracja Dolnośląskiego Festiwalu nauki w Ząbkowicach Śląskich

23.10.2014
Wczoraj oficjalnie otworzony został XVII Dolnośląski Festiwal Nauki, już po raz XIV goszczący w Ząbkowicach Śląskich. Na Sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury obecni byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Starosta Ząbkowicki Roman Fester, prof. Kazimierz Orzechowski, Przewodniczący Rady Programowej Festiwalu Nauki oraz dr inż. Barbara Mianowska, koordynator regionalny Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Ząbkowicach Śląskich.

W swoich krótkich wystąpieniach podkreślali znaczenie nauki w dzisiejszym świecie, jak jest ważna dla całej społeczności. W sposób szczególny zaakcentował to burmistrz Marcin Orzeszek, który przypomniał, że dziś cały świat zajmuje się nauką, w kontekście rozprzestrzeniającej się Eboli, aby ratować ludzkie życia.

Następnie zebrani na Sali uczniowie ząbkowickich szkół wysłuchali wykładu inauguracyjnego na temat genderowych ról i stereotypów. Dolnośląski Festiwal Nauki potrwa w Ząbkowicach Śląskich do 24 października. W tym czasie wykłady odbywać się będą w Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Zawodowych na ul. Wrocławskiej oraz w Publicznym Gimnazjum nr 1. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.