ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IV edycja Otwartych Mistrzostw Ziemi Ząbkowickiej w Karpiowaniu

27.05.2013
13 ekip z Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez cztery dni i trzy noce walczyło na ponad 270 ha Zbiornika Topola o to, by złowić jak najwięcej karpi i amurów.

Rzutem na taśmę pierwsze miejsce wywalczył Team Błotnica w składzie Piotr Poręba, Dariusz Czechowski. Drugie miejsce przypadło ekipie Sylwester Doliński, Robert Łagowski.

Dopiero ostatnia noc dostarczyła brania karpiowe. Najpierw duet Doliński/Łagowski wyholowali karpia o masie 4,5 kg, a tuż przed sygnałem kończącym zawody ekipa Czechowski/Poręba wyciągnęła na matę amura o masie 6,5 kg.

Warto zaznaczyć, iż zawody na pograniczu Dolnego Śląska i Opolszczyzny cieszą się coraz lepszym odbiorem. Z roku na rok w imprezie bierze udział coraz więcej ekip, a dzięki przychylności władz lokalnych pula nagród ciągle wzrasta. W tym roku nagrody zakupiono za kwotę prawie 4 tysiące złotych. W tym miejscu organizatorzy, czyli Karp Team Ząbkowice Śląskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji czwartej edycji zawodów.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.