ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IV Posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej

19.11.2012
Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej zebrali się dziś w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego na czwartej, ostatniej tegorocznej sesji celem omówienia bieżących spraw z życia gminy. Tematami spotkania były m. in. sport, przedsiębiorczość, zmiany w regulaminie organu oraz sprawy związane z organizacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

 

IV Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich przebiegała według następującego porządku posiedzenia:

  1. Otwarcie IV Sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich przez Zastępcę Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich.
  2. Sport w Gminie Ząbkowice Śląskie w 2013 r. – innowacyjne działania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej.
  3. Przedsiębiorczość – „Młody  Ząbkowiczanin -  Człowiekiem Sukcesu”.
  4. Sprawy różne.
  5. Zakończenie obrad.

Obrady prowadził zastępca przewodniczącego Sławomir Natanek. Jako pierwszy zabrał głos Burmistrz Marcin Orzeszek, który podziękował młodym, zaangażowanym radnym za całoroczną współpracę.

Podczas omawiania punktu dotyczącego przedsiębiorczości zaprezentowali się trzej przedsiębiorcy z terenu Gminy Ząbkowice Śląskie – Pan Mariusz Pelikański, Pan Wojciech Kownacki oraz Pan Grzegorz Łęski. Opowiedzieli o początkach swojej działalności, o swoich porażkach i sukcesach – jednym słowem, o trudnej, ale wartej zachodu drodze do prowadzenia swojego biznesu. Zachęcali obecnych do prowadzenia własnej firmy – to inwestycja w siebie i swoją przyszłość.

Kolejno została poruszona kwestia zmian w regulaminie dotycząca wyboru członków do rady. Na zakończenie, przy okazji omówienia spraw różnych, Pani Danuta Gabska-Migacz przedłożyła temat zbliżającej się Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członkowie rady dyskutowali na temat pomysłów związanych z organizacją 21 Finału WOŚP na ząbkowickim rynku.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.