ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

IV RAJD TURYSTYCZNY do KSIĄŻĘCEGO KAMIENIA

24.09.2012
W dniu 22 września 2012 r. odbył się kolejny, tradycyjny już rajd turystyczny do Książęcego Kamienia k/Sulisławic. Organizatorami rajdu byli: Oddział PTTK w Ząbkowicach Śl., Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Ząbkowickiej oraz Stowarzyszenie „Źródło” z Sulisławic. Miło początkowo pochmurnej i deszczowej pogody, która z upływem dnia stała się coraz piękniejsza, w rajdzie uczestniczyło ok. 50 osób.

Uczestnicy szli z Ząbkowic Śl. oraz z Piławy Górnej, niektórzy przyjechali na rowerach lub dochodzili trasami dowolnymi. O godz. 13.00 wszyscy uczestnicy spotkali się pod Książęcym Kamieniem, gdzie Bractwo Rycerskie Księstwa Ziębickiego odegrało scenkę „wytyczenia granicy i uczty książąt”, która jest związana z tym miejscem. Następnie wszyscy uczestnicy zostali ugoszczeni wspaniałym żurkiem i chlebem ze smalcem w świetlicy wiejskiej przez sympatyczne Panie ze Stowarzyszenia „Źródło”. Na boisku szkolnym odbył się pokaz walk rycerskich oraz na zakończenie specjalnie zaaranżowaną scenkę walki i śmierci rycerza Sulisława, patrona Sulisławic, który, jak mówią historyczne przekazy, zginął w bitwie z Mongołami pod Legnicą  broniąc swego pana – księcia Henryka II Pobożnego.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Organiściak

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.