ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Bożonarodzeniowy - tradycyjne stoły i obrzędy!

14.12.2012
Już jutro – 15 grudnia 2012 r., w godz. 11.00 – 16.00 na ząbkowickim rynku w ramach mikroprojektu „Dziedzictwo pogranicza polsko-czeskiego podstawą współpracy miast partnerskich" Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek serdecznie zaprasza na wspólne spotkanie mieszkańców oraz przyjezdnych gości, związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, podczas którego odbędzie się jarmark świąteczny i darmowa degustacja tradycyjnych potraw wigilijnych. Ciekawa formuła prezentowania światecznych obrzędów oraz stołów poprzez jarmark ma uświadomić rolę, jaką odgrywa tradycja bożonarodzeniowa w życiu Polaków, oraz pokazać, jak ważne jest kultywowanie zwyczajów w nowoczesnej zjednoczonej Europie.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza Gminy Ząbkowice Śląskie. Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, świąteczne ozdoby i dekoracje i inne niepowtarzalne produkty.

Dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli rozgrzeją atmosferę artystycznymi występami świątecznymi. W programie nie zabraknie koncertów lokalnych chórów i zespołów. Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy, konkursy.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Ząbkowice Śląskie wspólnie z całymi rodzinami, przyjezdnych gości a zwłaszcza z czeskiego miasta parterskiego - Cervenego Kostelca.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.