ładowanie
Portal informacyjny Gminy Ząbkowice Śląskie
Mapa strony

Jarmark Bożonarodzeniowy za nami – relacja

17.12.2012
W sobotnim bożonarodzeniowym jarmarku udział wzięło blisko 60-ciu wystawców. Choć pogoda nie dopisała – chętnych do oglądania i zakupu regionalnych, swojskich produktów i ręcznie wykonanych ozdób nie brakowało. Każdy znalazł coś dla siebie, najmłodsi bawili się i uczestniczyli w mikołajkowych konkursach. Mieszkańcy i goście spotkali się na wspólnej darmowej degustacji potraw wigilijnych.

Kolorowe stragany i stoiska wypełniły ząbkowicki rynek, kusząc świątecznymi przysmakami i pięknymi dekoracjami. Na scenie przez cały czas trwania jarmarku występowali młodzi artyści – przedstawienia i występy wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży z ząbkowickich szkół i przedszkoli oraz świetlic środowiskowych umiliły czas wszystkim odwiedzającym stoiska. Dużym zainteresowaniem – szczególnie wśród najmłodszych -  cieszyła się żywa szopka.

O godzinie 12.00 Burmistrz Marcin Orzeszek dokonał uroczystego otwarcia jarmarku, składając bożonarodzeniowe życzenia wszystkim mieszkańcom i gościom Gminy Ząbkowice Śląskie. Przemówił także Starosta Ząbkowicki Roman Fester, Dziekan Dekanatu Ząbkowice Śląskie Południe Ksiądz Bogdan Wolniewicz oraz Dziekan Dekanatu Ząbkowice Śląskie Północ Marian Mądry. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Dla najmłodszych przygotowano mikołajkowe konkursy. Z powodu deszczu i chłodu konkurs „Choinka babuni” na najpiękniej udekorowane drzewko ręcznie wykonanymi ozdobami przeniesiony został do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, gdyż nie spoób było wybrać jednej jedynej choniki - każda prezentowała na sobie niepowtarzalne i oryginalne dekoracje, zasługujące na najwyższy podziw.

Bajkowe postacie przechadzające się po rynku – Kubuś Puchatek, Kot w butach i Myszka Miki zachęcały do udziału w zabawach. Uczestniczyli w nich także rodzice – konkurencje rozgrzały zarówno uczestników jak i widownię. Bieg w potrójnych spodniach, wyścigi saneczkarskie i przeciąganie liny wywołały mnóstwo śmiechu.

O coś dla podniebienia zadbały gospodynie z kół wiejskich, które serwowały wigilijne pierogi z kapustą, barszcz, kluski z makiem i groch z kapustą. Gorące potrawy rozgrzały wszystkich uczestników jarmarku.

W roli śpiewającej Królowej Śniegu wystąpiła Pani Anna Sibińska, która przyjechała na pięknym białym koniu. Wykonała kilka utworów z „Akademii Pana Kleksa”, angażując dzieci do wspólnego śpiewania. Na zakończenie wystąpiły lokalne zespoły – Chór "Gloria" i „Kwiat Powoju”. Jarmarku nie była w stanie zepsuć nawet niesprzyjająca aura. Wszyscy bawili się znakomicie.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.